Metro Exodus - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Next-genowe Metro Exodus z datą premiery. Niektórzy sprawdzą nowości za darmo

Metro Exodus już niedługo pojawi się na konsolach nowej generacji. Obecni posiadacze gry sprawdzą ulepszenia za darmo, ale dodatkowo znajdzie się też coś dla nowych bywalców postapokaliptycznego świata.

Trzecia część growego Metra właśnie otrzymała ulepszenia graficzne na PC. 4A Games wcześniej ogłaszało, że upiększenia doczeka się też wersja konsolowa, ale nie znaliśmy konkretnej daty debiutu portu na next-geny.

Teraz studio potwierdziło świetne wieści. W next-genowe Metro Exodus zagramy już 18 czerwca bieżącego roku. Co więcej, niektórzy sprawdzą nową wersję za darmo.

Obecni posiadacze gry na PS4 lub Xbox One będą mogli bez problemu pobrać darmową aktualizację z wieloma ulepszeniami na nowej generacji. Mowa o podbiciu rozdzielczości do 4K (na PS5 i XSX), wprowadzeniu wsparcia dla ray-tracingu, czy obsługi DualSense. Naturalnie usprawnień jest dużo więcej i ich listę znajdziecie tutaj.

Dodatkowo 4A Games przygotowało coś dla osób, które nie miały jeszcze okazji zagrać w Exodus. Wraz z premierą gry na PS5 i Xbox Series, do sklepów trafi jej pudełkowe wydanie. Poza ulepszonym Exodusem, zawrze ono w sobie też dwa dodatki do gry: Sam’s Story i The Two Colonels. Niestety, nie znamy ceny fizycznej wersji. Najpewniej zostanie ona ujawniona w najbliższych tygodniach.

Poniżej znajdziecie krótką zapowiedź usprawnionej wersji gry od 4A Games.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się