Zapowiedziano Metro Exodus Enhanced Edition

Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Metro Exodus Enhanced Edition w wersji next-gen – na PC, XSX i PS5 będzie zjawiskowe

Twórcy zapowiedzieli, że Metro Exodus w wersji rozszerzonej będzie piękne jak nigdy wcześniej. To ogromna aktualizacja, którą obecni posiadacze gry otrzymają za darmo.

Pod koniec listopada studio 4A Games potwierdziło, że ma ogromne plany wobec ostatniej części swojej marki. Wówczas zapowiedziano kontynuację serii, jak również Metro Exodus w wersji next-genowej. Po dwóch miesiącach oczekiwania dalej ze świecą szukać informacji o Metro 4, ale wreszcie poznaliśmy datę premiery Metro Exodus Enhanced Edition. Usprawniona wersja gry zadebiutuje już wiosną 2021 na PC, zaś na konsolach PS5 i Xbox Series do końca bieżącego roku.

Co nowego wprowadzi Metro Exodus Enhanced Edition?

Rozszerzona Edycja gry pojawi się jako darmowa łatka oraz całkiem nowa pozycja w sklepach Steam, Epic Games Store oraz GOG. Cena osobnej wersji jest jeszcze nieznana, lecz wiemy już, jakie zmiany zostaną wprowadzone do gry.

Twórcy obiecują nowe doznania graficzne i oprawę zgodną z nowymi technologiami. Mianowicie dla wersji PC udostępniono wsparcie dla DLSS 2.0, zaawansowane odbicia ray-tracing. Dla next-genów i PC wspólne będą m.in.: nowy pakiet shaderów, regulacja pola widzenia, poprawki i zmniejszona liczba bugów.

Z oczywistych względów do odpalenia Metro Exodus Enhanced Edition wymagana jest nowsza karta graficzna z obsługą ray tracing. Za swoiste minimum można więc uznać RTX 2060. Choć trudno powiedzieć czy w praktyce uda się w 1080p uzyskać stałe 60 fps-ów.

Metro Exodus będzie działać szybko i wyglądać ładnie na PS5 i XSX

Na PS5 i konsoli Xbox Series X gracze będą mogli zwiedzać Rosję w rozdzielczości 4K i w 60 kl/s. Wraz z obsługą oświetlenia globalnego opartego na ray tracingu (RTGI) i ze śledzeniem promieni. Na wyższy poziom rozgrywki wpłyną również szybsze loadingi map i tekstur 4K dzięki wbudowanym dyskom SSD.

Metro Exodus Enhanced Edition otrzyma wiele zmian graficznych

Twórcy nie zapomnieli też o wersji na mniej wydajną konsolę Xbox Series S. W tym przypadku Metro Exodus ma działać stabilnie w niższej rozdziałce 1080p, ale bez straty efektów ray tracing i w 60 kl/s.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się