Metro Exodus Enhanced Edition

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Metro Exodus Enhanced Edition z datą premiery na PC i graficznym porównaniem

Ukraińskie studio 4A Games ujawniło datę debiutu rozszerzonej wersji Metro Exodus na PC. Enhanced Edition trafi do blaszakowców już 6 maja 2021.

6 maja to dosłownie za chwilę, więc fani marki na pewno są zadowoleni. Ubogacona edycja strzelanki ma ukazać się jako odrębna pozycja, której cena wciąż pozostaje nieznana. Natomiast jeśli macie już podstawową wersję Exodusa, to otrzymacie rozszerzoną wersję w formie darmowej aktualizacji.

O tym, że w planach jest wydanie Metro Exodus Enhanced Edition, ptaszki ćwierkały już pod koniec ubiegłego roku. Wtedy twórcy ujawnili, że mają duże plany wobec ostatniej części serii, zapowiadając m.in. Exodusa na next-geny. W lutym przyszedł czas na konkrety. Osoby śledzące informacje na temat projektu dowiedziały się wówczas, że ostatnie Metro trafi na konsole najnowszej generacji w edycji rozszerzonej jeszcze w tym roku. Wtedy studio poinformowało też, że planuje wydanie ulepszonej wersji także na pecety i gra na tę platformę ukaże się jeszcze wiosną.

ME Edycja Rozszerzona nie będzie ekskluzywem dla żadnego z blaszakowych sklepów – wspomniana wyżej data debiutu dotyczy zarówno Steama, jak i GOG.com i Epic Games Store.

Metro Exodus Enhanced Edition – co nowego na PC?

4A Games już wcześniej zapowiadało, że podkręcona wersja tytułu zaoferuje unowocześnioną oprawę wideo. Pod tym hasłem kryje się między innymi wykorzystanie takich technologii jak DLSS 2.0 i ray tracing. Deweloperzy zobowiązali się również do ulepszenia jakości shaderów i wyeliminowania wizualnych niedociągnięć obecnych w podstawie.

Na pewno więcej niż słowa powie wam materiał wideo. Poniżej zamieszczamy 40-minutową analizę oprawy graficznej w Metro Exodus Enhanced Edition na PC. Filmik opracowali dziennikarze z DigitalFoundry. Na materiale gra wygląda bardzo dobrze. Chyba każdy zgodzi się, że w porównaniu z wersją z 2019 Edycja Rozszerzona oferuje zupełnie nowe doświadczenie wizualne.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się