Remake Max Payne to „duży, duży projekt”, przyznaje Remedy

Max Payne Remake to
Newsy PC PS5 Xbox Series

Remedy czuwa nad Max Payne remake, czyli odświeżoną kolekcją dwóch pierwszych odsłon serii. Podobno dostaniemy coś naprawdę dużego.

W ubiegłym roku Remedy Entertainment potwierdziło, że dogadało się z Rockstar Games w sprawie marki Max Payne i wspólnie przygotują odświeżenie kultowych gier akcji. To ma być tak naprawdę kolekcja remake’ów dwóch pierwszych odsłon serii. I tak – remake, a nie żaden remaster, więc możemy przygotować się na kompletne odświeżenie tych przygód.

NIestety, trzeba będzie na te gry nieco poczekać, ale mam przeczucie, że będzie warto. Remedy w pełni zajmie się tymi pozycjami po wydaniu Alana Wake’a 2, więc już niedługo. Teraz dowiedzieliśmy się, że twórcy faktycznie nie planują odświeżać legendy po macoszemu. Mamy przygotować się na coś dużego.

Jest to znaczące przedsięwzięcie w tym sensie, że nawet jeśli są to stare gry, samo myślenie o dostosowaniu ich do współczesnych standardów i połączeniu ich w jedną całość, widać, że jest to duży, duży projekt.

– wyjaśnił w rozmowie z VGC Sam Lake, dyrektor kreatywny

Redakcja zapytała się też Lake’a o to, czy ponownie wcieli się w postać Maxa Payne’a (użyczając mu swojej facjaty niczym w pierwszej części), ale ten zaśmiał się jedynie i stwierdził: „Bez komentarza! To poszło za daleko!”.

Kolekcja Max Payne remake ma być dostępna w formie jednego produktu sprzedawanego na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie