Alan Wake 2 wkracza “w ostatnią fazę produkcji”. Dobre wieści o remake’u serii Max Payne

Alan Wake 2 coraz bliżej. Dobre wieści o remake'u Maxa Payne'a
Newsy PC PS5 Xbox Series

Alan Wake 2, Max Payne Remake oraz Control 2 i kolejne gry Remedy – to wszystko pojawiło się w nowym raporcie finansowym firmy. Czego ciekawego się dowiedzieliśmy?

Remedy Entertainment podzieliło się niedawno nowym raportem finansowym. Znalazły się w nim wzmianki o Alanie Wake’u 2, remake’ach dwóch pierwszych części serii Max Payne, a także Control 2 i innych nowościach w przygotowaniu od Remedy. I w praktycznie każdym przypadku są to pozytywne wieści, więc fani mają się z czego cieszyć.

Alan Wake 2, Max Payne Remake oraz Control 2 i projekt Condor – nowe informacje o grach

Remedy niedawno zapewniało, że Alan Wake 2 faktycznie ukaże się w 2023 roku, a teraz mamy ku temu kolejne przesłanki. W raporcie Tero Virtala, CEO firmy, przyznaje, że pracę idą do przodu, a gra w istocie jest do przejścia od początku do końca. “Rozpoczęliśmy ostatni etap produkcji, aby przygotować grę do premiery jeszcze w tym roku” – twierdzi prezes. Obecnie nad grą sprawuje piecze pełen zespół, ale deweloperzy są powoli przesuwani do kolejnych projektów. Oznacza to, że gra de facto wymaga jedynie dopracowania, zapewne technicznego. Premiera w 2023 roku jest więc niemal pewna.

Z innych wieści – remake Max Payne. Niedawno dowiedzieliśmy się, że gra (w zasadzie to gry) jeszcze nie wkroczyła w pełen proces produkcji. Od premiery mogą więc nas dzielić lata. Na szczęście projekt “postępuje dobrze i w pierwszym kwartale projekt wszedł w fazę proof-of-concept”. Potwierdza to, że nie ma sensu wyczekiwać premiery ani nowych materiałów z utęsknieniem. Jest do jednak o tyle dobra wiadomość, o ile za taką uznamy przyznanie, że firma nie ma żadnych problemów, a prace posuwają się do przodu. Jednocześnie można założyć, że po ukończeniu AW2, produkcja się rozpędzi, gdy zyska nowych deweloperów.

Co ciekawe, w tej samej fazie produkcji jest także Control 2, a nieco lepiej idzie projektowi Condor. “W pierwszym kwartale zespół deweloperski skupił się na budowaniu świata i mechanice rozgrywki. Ponadto opracowywaliśmy wizualny cel gry. Codename Condor, kooperacyjna gra wieloosobowa w świecie Control, kontynuowała stały postęp w fazie proof-of-concept”. Firma ponoć znalazła nowe sposoby, aby wykorzystać assety z pierwszego Control, aby produkcja kolejnych gier szła sprawniej. “Codename Condor, wraz z Control 2, rozszerzy markę Control, która przez lata będzie jednym z kamieni węgielnych Remedy” – twierdzi Virtala.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie