O tak dobrych wieściach na temat remake’u Max Payne mogliście marzyć. Teraz twórcy je potwierdzają

Max Payne Remake - świetne wieści | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Max Payne Remake niebawem ma wejść w fazę pełnej produkcji – potwierdza Remedy. Nie oznacza to jednak, że premiera niebawem, bo jest wręcz przeciwnie.

Remedy już wcześniej zapewniało, że remake dwóch pierwszych części serii Max Payne to spory projekt, a do tego taki, który powstaje z budżetem bliskim przeznaczonego dla Alana Wake’a 2. Znaczy, że mowa o sporej kasie. A to dobrze!

Max Payne Remake niebawem w pełnej produkcji

Gra niestety nie jest aktywnie rozwijana, a przynajmniej nie znajduje się w fazie pełnej produkcji. Jeszcze! Remedy Entertainment wcześniej skupiało się przede wszystkim na wydaniu AW2, ale jednocześnie rozwija kilka projektów. Jest choćby Control 2 czy multiplayerowa gra osadzona w tym świecie. Max Payne Remake musiał zaczekać na swoją kolej. Do tej pory trwała jego pre-produkcja.

Pod koniec 2024 roku ma się to zmienić, a remake jednej z najbardziej kultowych gier akcji w dziejach wejdzie w fazę pełnych prac. Wtedy deweloperzy zaczną rozwijać projekt, ale nie oznacza to, że powinniśmy wyczekiwać premiery. Remedy mimo wszystko miało zdecydować się na przyspieszenie wydawania kolejnych gier, więc odstęp między ich premierami nie powinien już być aż tak duży.

Wcześniej twórcy zapewniali, że nakreślili już pełen kształt i zakres projektu, a Max Payne jest gotowe do rozpoczęcia produkcji. Dokładnych dat nie znamy, ale w trakcie ostatniego spotkania finansowego firma obiecała, że stanie się to jeszcze w 2024 roku, najpewniej do końca lata bieżącego roku.

Gdy gry trafią do pełnej produkcji, ponad 100 deweloperów z Remedy Games będzie pracować nad projektem, wraz z dodatkowymi deweloperami z zewnętrznych studiów, które mogą łącznie zatrudnić do 200 deweloperów. Sprawy zaczynają nabierać tempa w przypadku tych gier.

– informuje na Twitterze videotechuk

Co więcej, dzięki wsparciu Rockstar Games, gra dostała większy budżet. Premiery remake’ów dwóch pierwszych odsłon serii Max Payne raczej nie ma co spodziewać się przed 2026/2027 rokiem.

Źródło: Twitter

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie