Powstaje remake Max Payne 1 i 2! Remedy i Rockstar Games łączą siły

Max Payne 3 PG
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Stoicie? Jeśli tak, to lepiej usiądźcie. Remedy Entertainment potwierdza, że rozpoczęło pracę nad Max Payne Remake. Co więcej, w dostarczeniu odświeżenia na rynek pomoże Rockstar Games.

Odświeżenia doczekają się pierwsze dwie części serii. Remedy planuje wydać je w formie jednego tytułu na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X oraz S.

Pokryciem kosztów produkcji i wydaniem projektu zajmie się Rockstar Games. Niestety, na premierę jeszcze sobie poczekamy – remake dwóch odsłon Max Payne znajduje się w fazie opracowywania koncepcji.

Byliśmy zachwyceni, gdy nasi wieloletni przyjaciele z Remedy zwrócili się do nas z propozycją przerobienia oryginalnych gier Max Payne. Jesteśmy wielkimi fanami tego, co zespół Remedy stworzył przez lata i nie możemy się doczekać, aż zagramy w nowe wersje.

– powiedział Sam Houser, założyciel Rockstar Games

Remedy potwierdziło też, że Max Payne Remake posiada budżet rzędu innych dużych produkcji studia. Zespół potwierdza też, że powrót Maxa Payne’a napędzi silnik Northlight, a więc ta sama technologia, dzięki której Control i Quantum Break do dziś cieszą oko śliczną oprawą.

Max Payne zawsze zajmował specjalne miejsce w sercach wszystkich w Remedy. Wiemy, że miliony fanów na całym świecie czują to samo. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani możliwością ponownej współpracy z naszymi partnerami z Rockstar Games, dzięki której będziemy mogli przywrócić graczom historię, akcję i atmosferę oryginalnych gier Max Payne na nowe sposoby.

– powiedział CEO Remedy Entertainment, Tero Virtala

Konkretów na razie brakuje i warto uzbroić się w cierpliwość. Niemniej sam fakt, że Remedy i Rockstar łączą siły, aby dostarczyć remake dwóch odsłon Max Payne to bardzo ekscytująca wiadomość.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie