Jeżeli czekacie na remake’i Maxa Payne’a, mam dla Was złe wieści

Max Payne Remake dopiero w bardzo wczesnej fazie rozwoju
Newsy PC PS5 Xbox Series

Gry cały czas powstają, ale wygląda na to, że ich premiera może być bardzo odległa. I to tak… bardzo bardzo. Max Payne Remake dopiero we wczesnej fazie rozwoju.

Słuchajcie, ja też nie jestem tym faktem pocieszony. Gdy Rockstar i Remedy potwierdzili, że odświeżenie pierwszej i drugiej części Maxa Payne’a faktycznie znajduje się w produkcji, bardzo mnie to ucieszyło. Popełniłem nawet tekst o tym, co powinni zmienić, a co lepiej zostawić tak, jak było to drzewiej.

Max Payne Remake raczej lata przed nami

Najnowsze finansowe sprawozdanie Remedy Entertainment dostarcza nam parę ciekawostek na temat nadchodzących gier studia. Wiemy już, że Alan Wake 2 ma ukazać się w tym roku, a kolejny pokaz raczej nie jest zbyt odległy. Tym razem jednak skupmy się na uwielbianej przez fanów gier akcji franczyzie – serii Max Payne. Wraz z Rockstar Games fińscy deweloperzy pracują nad zestawem remake’ów dwóch pierwszych, kultowych części serii.

Problem w tym, że wedle sprawozdania, na premierę jeszcze trochę poczekamy i może nawet parę lat.

Remake Max Payne 1 i 2 nadal w fazie koncepcyjnej. Projekt poczynił spore postępy. Nie możemy się doczekać, aby ponownie ożywić tę ukochaną postać na konsolach nowej generacji i dla nowego pokolenia fanów.

– czytamy

Dokładnie tak – w “fazie koncepcyjnej”. Oznacza to, że właściwa produkcja nawet się nie zaczęła. Trochę to dziwne, zwłaszcza że to remake’i. Opierają się na podobnym (jeśli nie identycznym) pomyśle i scenariuszu, co oryginały, ale to w istocie gry powstające zupełnie od nowa na nowym silniku. Tyle że wciąż od oryginału nie powinny się aż tak różnić, więc dziwi, że niemal rok po zapowiedzi tytuły wciąż są na etapie koncepcji. Nie wiem, ile czasu jeszcze im potrzeba, ale właściwa produkcja będzie trochę trwać. Na premierę w 2024 roku nie ma nawet co liczyć. Remedy przyznało, że celuje w 2025 rok, ale być może w grę wchodzi ewentualna obsuwa do 2026. Nie zdziwiłbym się.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie