Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Mapa Far Cry 5 na pieszo. Zobaczcie przejście i porównanie z poprzednimi częściami

Far Cry 5 to naprawdę udana produkcja i wielki powód do dumy dla Ubisoftu (sami spójrzcie na rekordy, które bije gra). Piątka zabiera nas w podróż po Hope County w stanie Montana. No właśnie – długa jest ta podróż?

Postawione pytanie nie dotyczy czasu przejścia fabuły Far Cry 5, lecz czasu, jaki gracz potrzebuje na pieszą wędrówkę z jednego na drugi kraniec mapy.

Mapa Far Cry 5 największa w serii?

YouTube’r Conor Kearney postanowił wybrać się na długą wycieczkę po Hope County i sprawdzić, ile zajmie przemierzenie fikcyjnej krainy w amerykańskim stanie Montana pieszo. Według autora materiału, przejście prawdziwej Montany na własnych nogach trwa około 216 godzin; w grze zajmuje to tylko 54 minuty (dzięki Gamepur).

7 premier nowego tygodnia. Trochę Call of Duty oraz coś dla fanów Blizzarda

Warto też zaznaczyć, że Far Cry 5, pod względem czasu przejścia mapy z jednego końca na drugi, wypada całkiem nieźle, jeśli spojrzeć na czasy z poprzednich odsłon serii produkowanych przez wewnętrzne studia Ubisoftu.

Tak prezentują się statystyki (z wyłączeniem spin-offu Blood Dragon oraz pierwszego Far Cry, które wyprodukowało studio Crytek):

  • Far Cry 2: 48 minut
  • Far Cry 3: 49 minut
  • Far Cry 4: 48 minut
  • Far Cry Primal: 42 minuty
  • Far Cry 5: 54 minuty

Poniżej znajdziecie filmiki z przejścia mapy Far Cry 5 oraz poprzednich odsłon, wspomnianych w statystykach.

Serwis Gamepur zaznacza, że największą mapą wyprodukowaną przez Ubisoft jest ta na potrzeby Ghost Recon Wildlands. Przejście całej mapy zajmuje w przypadku tej gry 5 godzin i 10 minut.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%