Far Cry 5 dostanie next-genową aktualizację. Twórcy obiecują “wielce pożądaną funkcję”

Far Cry 5 dostanie aktualizację next-gen i
Newsy PS5 Xbox Series

Tego się nie spodziewaliśmy, ale niezwykle cieszy decyzja Ubisoftu. Firma zamierza świętować 5. urodziny Far Cry 5 za sprawą next-genowej aktualizacji do gry.

Szczerze mówiąc, nie wiedziałem, że minęło pięć lat od premiery FC5. Do tej pory byłem przekonany, że minęło tak naprawdę trochę więcej, choć z drugiej strony to i tak kawał czasu. Po pięciu latach najwyraźniej hit Ubisoftu wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. Właśnie dlatego deweloperzy w wyjątkowy sposób zamierzają obchodzić okrągłą rocznicę. Firma ostatnio nie ma lekko, ale być może łatka do FC5 ma trochę pomóc w ich nieciekawej sytuacji. No, a przynajmniej do czasu wydania Far Cry 7.

Na razie jednak poskąpiono szczegółów. Wiemy jedynie, że twórcy obiecują świętować 5. rocznicę wydania Far Cry 5 za sprawą nowej aktualizacji z “wielce pożądaną funkcją”. O co może dokładnie chodzić? Sytuację nieco rozjaśnia reszta komunikatu deweloperów na Twitterze.

Przez następne trzy tygodnie świętuj z nami 5. rocznicę. Bądźcie na bieżąco z tym, co nas czeka, w tym z wielce pożądaną funkcją dla konsol nowej generacji.

– zajawiają twórcy w social mediach

Wiemy więc, że łatka dotyczy konsol next-genowych, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X i S. Ubisoft jednak nie pokusił się o wyjaśnienie, o co tak naprawdę chodzi. Dlatego też możemy jedynie zgadywać, o co chodzi z tą “wielce pożądaną funkcją”. Stawiam na to, że Ubi wyda po prostu aktualizację znoszącą docelowe 30 FPS-ów. Logicznie założyć, iż mowa o “iście next-genowych” 60 FPS-ach, dzięki czemu nasza przygoda w Hope Country na PS5 lub Xbox Series byłaby nieco bardziej komfortowa.

Osobiście stawiam tę część serii bardzo wysoko. Może nie jestem w tej kwestii obiektywny, bo klimat “zadupia” USA, szalonych kultystów i teorii spiskowych to coś, co uwielbiam, ale naprawdę warto ograć tę część serii. Szczególnie jeżeli faktycznie będziemy mogli zrobić to w znacznie wyższej płynności.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie