Kontrowersyjni polscy twórcy nie przestają szokować. Ich nowe gry pełne są wszystkiego, co odrzuca

Polscy twórcy pokazali sporo growych horrorów, które mają szokować
Newsy PC

I dobrze. Madmind Studio zalało nas falą nowych ogłoszeń. Pokazano zwiastuny oczekiwanych gier, jak i zapowiedziano parę nowych marek. Fani Succubus też znajdą coś dla siebie.

Polskie Madmind Studio to twórcy dość kontrowersyjnych gier. Ich Agony wywołało spory pogłos w gamingowym środowisku, a przepełnione erotyką Succubus jeszcze bardziej przypieczętowało łatkę „szokujące” do studia. Na horyzoncie możemy spodziewać się paru kolejnych tytułów, ale od dłuższego czasu było o nich cicho. To dlatego, że twórcy przygotowali dla nas specjalny pokaz – Madnight 2023.

Madmind Studio, czyli na przypale albo wcale

Zacznijmy może od oczekiwanego Paranoid. Psychologiczny horror ma zabrać nas do lat 80., gdy główny bohater traci swoją całą rodzinę – wszyscy znikają bez śladu. W końcu kontaktuje się z nim jego siostra, choć jednocześnie zaczyna doświadczać on przerażających zjawisk. Ambitny projekt ma docelową datę premiery na Halloween w 2023 roku.

Kolejną produkcją jest Tormentor, który stawia na coś zupełnie przeciwnego niż Paranoid. Gra ma opierać się na szokowaniu brutalnością i dosłownością, łącząc ze sobą estetykę Piły wraz z pomysłami znanymi choćby z Dungeon Keeper. W 2024 roku będziemy szukać lekarstwa na śmiertelną chorobę, torturując przy okazji porwanych Bogu ducha winnych ludzi. Ma być groteskowo, klaustrofobicznie i niezwykle brutalnie.

Deweloperzy pracują także nad zupełnie nowym IP – Sanctus. Zwiastun pokazuje dość wyraźnie, że tym razem trafimy do horroru religijnego, choć nie zdradzono szczegółów dotyczących samej rozgrywki. Wiemy, że całość została utrzymana w perspektywie trzecioosobowej, a naszym zadaniem będzie „sprowadzanie kary na grzeszników, którzy dopuścili się bluźnierstw”. Co ciekawe, za scenariusz odpowiada znany polski pisarz Jacek Piekara, a w rolę głównej bohaterki wcieliła się aktorka Matylda Damięcka.

Madmind Studio: After Hours pracuje również nad pierwszym tytułem multiplayer w postaci Inside Us. Gracze mają w nim trafić do sennych koszmarów, w których przyjdzie im nie tylko rozwiązywać zagadki, ale również próbować przetrwać i postarać się uciec. Brzmi ciekawie, a docelowa data premiery to szeroko pojęty 2023 rok.

Madmind Studio weszło w kolaborację z Eat People Not Animals, a ich wspólnym tytułem będzie niezwykle abstrakcyjnie wyglądający Sharp X Mind. Tym razem będziemy musieli zmierzyć się z rozpadającą się psychiką skazanego na karę śmierci ulicznego artysty. Prześladować go mają koszmary i do tego utrzymane w bardzo „groteskowo-horrorowo-erotycznej” stylistyce. Projekt zdecydowanie jawi się na jedną z najbardziej kontrowersyjnych gier w przygotowaniu w polskim studiu, choć ciężko z tego całego zestawienia wybrać coś najbardziej szokującego.

Oprócz powyższych, pokazano również kolejny horror bazujący na koszmarach na jawie, czyli Help Me!, a Agony Lords of Hell będący (co dość zaskakujące) grą strategiczną. Dostaliśmy informacje o konwersji Succubus na PS4 na początku 2023 roku, a także wersję VR wzbudzającej spore emocje produkcji. Ta również ma trafić do graczy w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie