Polski horror Paranoid opowie o izolacji i uzależnieniach. Pokręcony nowy zwiastun

paranoid game
PC

Paranoid od polskiego Madmind Studio dostał nowy zwiastun z elementami rozgrywki. Jest dziwacznie, ale tak ma być! W końcu to horror o izolacji.

Jakby mało nam było zamknięcia – niedługo znów go doświadczymy dzięki polskiemu horrorowi.

Paranoid to lata 80. i problemy psychiczne

Chyba jednym z najbardziej nośnych tematów we wszelkich maści horrorach jest zdrowie psychiczne. Nie da się ukryć, że motyw ten pozwala na naprawdę wiele, gdyż twórcy nie są zbytnio trzymani w sztywnych ramach „rzeczywistości”. Mieszanka fikcji i świata realnego to w końcu jeden z ciekawszych przepisów na wywołanie strachu.

Polscy twórcy odpowiadający za średnio udane Agony i nieco lepsze Succubus ponownie będą chcieli nas przestraszyć. Tym razem nie opierają się wyłącznie na kontrowersjach, gdyż poruszają bardzo ważny, a zarazem delikatny temat – strachu, problemów psychicznych i izolacji. O nowej grze Madmind Studio pisaliśmy już wcześniej.

Fabuła gry zabierze nas w późne lata 80. XX wieku. Wcielimy się w Patricka, który z uwagi na trudną przeszłość zdecydował się zamknąć w domu. Problem w tym, że po 13 latach od zaginięcia, nagle dzwoni do niego siostra, która zapowiada swój powrót. Brzmi intrygująco.

W nowym materiale ujrzymy nie tylko obrzydliwe maszkary (deformacje zawsze potrafią wywołać skrajne emocje), ale też parę fragmentów z rozgrywki. Z pewnością przyjdzie nam eksplorować różne środowiska, a także i walczyć. Niestety, wciąż nie znamy docelowej daty premiery, choć gra posiada kartę na Steam.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie