Kontrowersyjny polski horror Agony Unrated tajemniczo znika z kont graczy na Steam

Kontrowersyjny polski horror Agony Unrated tajemniczo znika z kont graczy na Steam
PC

Steam najwyraźniej obraził się na Madmind Studios. Twórcy Agony Unrated muszą zmierzyć się z tajemniczym usunięciem gry z kont graczy na platformie.

Choć może brzmi to groźnie – w pewien sposób jest to „kradzież”. Ale czemu Valve usunęło grę?

Agony Unrated usunięte z konta graczy na Steam

Polski horror erotyczny Agony nie miał lekko. Jeszcze przed premierą gry, rysowała się ona jako dzieło mające przede wszystkim wywołać szerokie kontrowersje. Ostatecznie tak się w istocie stało, jednak jakość tytułu nie dorównała jego skandaliczności. Ostatecznie twórcy oddali w ręce graczy Agony Unrated, czyli rozszerzoną wersję bez cenzury, z dodatkowymi scenami.

Teraz jednak gracze masowo donoszą, iż z ich kont Steam ta edycja gry… znika. Jakby nigdy jej nie było. Potwierdzenie tego faktu znajdziemy na stronie SteamDB. Wedle informacji tam opublikowanych, tytuł wycofano z platformy 16 lutego. Co ciekawe, jeżeli ktoś kupił wersję Unrated osobno – wciąż ją ma. Gra zniknęła wyłącznie z kont osób, które otrzymały ją w ramach pakietu z podstawową edycją.

Wielu z Was kontaktowało się z nami, informując, że gra Agony Unrated została usunięta z Waszych bibliotek. Sprawdziliśmy to i okazało się, że rzeczywiście tak jest, a dwie wersje gry (Agony i Agony Unrated) zostały usunięte przez Steam.

– informują twórcy na blogu Steam

Twórcy informują, iż decyzja o wycofaniu produktu nie pochodzi od nich. Zaznaczają jednak, że tego typu pozycje „często cierpią na podobne niedogodności na tej platformie”. No nie wiem – Steam pełen jest gier mocno dziwacznych, a czasami skłaniających się ku realnej pornografii.

Niestety, nadal nie wiemy, dlaczego gry zostały usunięte i nie jesteśmy w stanie dodać ich ponownie za pomocą naszych narzędzi, dlatego kontaktujemy się teraz z działem pomocy technicznej Steam, aby znaleźć rozwiązanie, które usatysfakcjonuje wszystkich.

– obiecują deweloperzy w dalszej części wpisu

Steam nie wydał żadnego oświadczenia, a twórcy również nie pokusili się o więcej informacji. Z pewnością wrócimy do tematu, jeżeli pojawi się więcej szczegółów w tej sprawie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie