Konami potwierdza: PES 2017 ze specjalną wersją na PC

Konami potwierdza: PES 2017 ze specjalną wersją na PC
Newsy PC Polecamy PS3 PS4 X360 XOne

Niestety posiadacze komputerów zostaną potraktowani przez Konami dokładnie tak samo, jak było to w zeszłym roku przy okazji Pro Evolution Soccer 2016. Kto nie jest w temacie – wersja gry na PC prezentowała gorszy wizualnie poziom niż na konsolach PlayStaton 4 i Xbox One. Bliżej jej było do tego, co widzimy na last-genach. Pozwoliło to przede wszystkim obniżyć wymagania sprzętowe tytułu i co za tym idzie, więcej osób mogło w niego zagrać. Lecz czy właśnie to było głównym powodem gorszego PES 2016 na PC? A może po prostu Konami nie widzi w komputerowym rynku swojego głównego targetu, na którym chce zarabiać?

Wiele osób miało nadzieję, że nadchodzący PES 2017 w wersji na PC mile zaskoczy i w końcu pecetowcy otrzymają poziom jak na konsolach obecnej generacji. Niestety już wiemy na 100 procent, że tak nie będzie. Świadczy o tym wypowiedź Adama Bhatti z Konami w serwisie Twitter: Nie oczekujcie takiego samego poziomu jak na PlayStation 4 i Xbox One.

PES 2017 na PC nie dorówna wersjom z nowych konsol.
PES 2017 na PC nie dorówna wersjom z nowych konsol.

Zatem ponownie właściciele blaszaków otrzymają specjalną wersję Pro Evolution Soccer, która będzie hybrydą pomiędzy tym, co zobaczymy na nowych i starych konsolach. Zapewne pod względem wizualnym będziemy mieli last-geny, a pod względem funkcji to, co oferują współczesne konsole.

Zagorzali fani PES grający na komputerach pewnie i tak sięgną po siedemnastkę, lecz na pewno znajdą się i tacy, którzy będą woleli konkurencyjną FIFA 17, która poziomem nie tylko dorówna, lecz może i przewyższy edycje na PS4/Xbox One. A Wy co wybierzecie?

Przypominamy, że premiera PES 2017 została zaplanowana na 15 września tego roku.

PES 2017 – nowości, jakie zobaczymy w grze

Po pierwsze wymieniono jeszcze bardziej realne prowadzenie piłki. Ponoć poczujemy różnicę w zależności od piłkarza, który akurat ma ją przy nodze. Dokładniejsze mają być też podania, a dzięki ulepszonej fizyce gały, stanie się ona bardziej nieprzewidywalna.

Bramkarze mają otrzymać natomiast nowe ruchy, będą zaawansowane taktyki (m.in. tiki-taka) wpływające na rozgrywkę, podczas obrony rzutów rożnych pojawi się możliwość wyznaczenia konkretnych zawodników do pilnowania konkretnych rywali, a sztuczna inteligencja ma sama uczyć się podczas kolejnych rozgrywek, by jeszcze bardziej nam dokopać.

Tradycyjnie już dostaniemy setki nowych animacji, poprawione oświetlenie, wygląd murawy, piękniejszych zawodników i stadiony. O całą oprawę wizualna zadba zaktualizowany silnik Fox Engine.

PES 2017 – na okładce Messi i czterech innych piłkarzy FC Barcelona

Konami informuje o podpisaniu umowy z hiszpańskim klubem, na mocy której Katalończycy będą wspierać swoim wizerunkiem serię PES przez nadchodzące lata. Dzięki temu na okładce nadchodzącego Pro Evolution Soccer 2017 zobaczymy twarze znanych piłkarzy. Tym razem będzie ich pięciu: Messi, Suarez, Neymar, Pique oraz Rakatic.

To oczywiście nie jedyny wynik współpracy Konami z FC Barcelona. Czołowi zawodnicy klubu zostaną wiernie odwzorowani w PES 2017, co możecie zobaczyć na przykładzie kilku screenów w galerii poniżej. Piłka nożna od japońskiego producenta otrzyma również oryginalny stadion Camp Nou, przełożony na świat gry w najmniejszych detalach.

Dzięki bliskiej współpracy z Barceloną możemy przedstawić serię PES ogromnej rzeszy fanów na świecie. Partnerstwo da nam dostęp do najlepszych graczy we współczesnej piłce i jednego z najbardziej szanowanych i ambitnych klubów. Seria PES słynie z realizmu i kontroli nad piłką, dlatego połączenie tak uzdolnionej drużyny z produkcją promującą taki sposób gry jest perfekcyjne – komentuje podpisanie umowy Tomotada Tashiro, szef Konami Digital Entertainment.

PES 2017 - na okładce Messi, Suarez, Neymar, Pique oraz Rakatic.
PES 2017 – na okładce Messi, Suarez, Neymar, Pique oraz Rakatic.

Porozumienie jest ważne również z punktu widzenia katalońskiego klubu, który dzięki temu będzie mógł promować się wśród milionów graczy. Jak zaznacza Manel Arroyo, wiceprezydent FC Barcelony ds. marketingu i komunikacji: Jesteśmy zaszczyceni mogąc podpisać porozumienie z Konami, które zostało tym samym partnerem premium klubu. Konami jest naszym strategicznym partnerem, który pozwoli nam przybliżyć FC Barcelonę milionom graczy na świecie. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy klub, zawodników i Camp Nou, perfekcyjnie odtworzone w najbliższej odsłonie PES oraz kolejnych edycjach.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie