eFootball - walka o piłkę dwóch piłkarzy. Jeden wywrócił się na trawę

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co weekend student game designu.

0 komentarzy

Konami mówi, za co zapłacicie w eFootball. Chcesz grać offline? Kup DLC

Wydawca eFootball (dawniej PES) poinformował, że gra będzie posiadać tryb offline. Niestety, okazuje się, że będzie trzeba za niego dodatkowo zapłacić, choć cała produkcja jest oparta o model F2P.

Gry z piłką nożną takie jak FIFA lub PES przyciągają do siebie graczy, którzy zwykle preferują w nich określony tryby. Mimo darmowości eFootball, Konami nie przewidziało wydania za darmo Master League, czyli specjalnego trybu rozgrywki do grania offline. Graliście w Pro Evolution Soccer dla wspomnianego trybu? Będziecie musieli kupić DLC.

Cóż, jest to bardzo kontrowersyjna informacja, ponieważ jeszcze wczoraj mogliśmy myśleć, że cała produkcja będzie w całości dla każdego dostępna. Jednak będzie trochę inaczej. Sam spodziewałem się, że twórcy postanowią zaimplementować jedynie mikropłatności w oparciu o skórki lub losowe pakiety. Płatne DLC mogą bez wątpienia wielu graczy zszokować. Z drugiej strony uważam, że taka sytuacja może być jak najbardziej na miejscu, jeżeli deweloperzy zaoferują za uczciwą ceną odpowiednio dużo zawartości.

A Wy co sądzicie o tej kontrowersyjnej decyzji? Według Was jest to w porządku? Bez wątpienia jest to mała różnica względem wcześniejszych części PES. Warto jednak brać pod uwagę, że to pierwszy raz, kiedy gra piłkarska od Konami ma cechować się modelem biznesowym F2P. W związku z tym nie dziwię się, że firma pokusiła się o pomysły, które wcześniej nie miały miejsca.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się