PES - eFootball - piłkarze biegną za piłką

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co weekend student game designu.

0 komentarzy

Kontra dla serii FIFA. Konami porzuca nazwę PES i oferuje swoją piłkę za darmo

Konami poinformowało, że PES przechodzi na model biznesowy F2P. Sama gra zmieniła nazwę na eFootball i od teraz nie będzie co roku wychodziła w nowej wersji. Gracze mogą spodziewać się w zamian wielkich aktualizacji.

Już tej jesieni nadejdą wielkie zmiany w temacie serii Pro Evolution Soccer. Gra zapewni pełny cross-play między PS4/PS5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz PC, a nawet systemami mobilnymi. Gracze na Android/iOS będą musieli jednak korzystać z kontrolerów, aby podjąć się rozgrywki z pozostałymi platformami. Całkowita multiplatformowość będzie dostępna dopiero na zimę, jednakże na przestrzeni miesięcy coraz więcej sprzętów będzie mogło ze sobą współpracować. Poniżej możecie zobaczyć trailer, w którym omówiono najważniejsze zmiany:

Co ciekawe, nowy, stary PES ma otrzymywać co roku ogromne aktualizacje, które mają na swój sposób zastąpić coroczne premiery pełnych wersji gry. W związku z tym nowa zawartość będzie dostępna dla każdego za darmo.

PES - eFootbal - grafika informacyjna
Źródło: Konami

Wydaje się to być naprawdę świetną alternatywą dla płatnej serii FIFA. W mojej opinii Konami dostrzegło, że coroczna opłata za małą ilość zmian w kluczowych mechanikach lepiej sprawdzi się w ramach modelu F2P i ciągłych aktualizacji.

A Wy co sądzicie o eFootball? Czy to krok do przodu względem tego cyklu piłkarskiego? Czy macie obawy wobec decyzji tego zagranicznego wydawcy?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się