Zwiastun i gameplay z gry Indiana Jones i Wielki Krąg. Tytuł od Bethesdy wyjdzie w tym roku

Indiana Jones i Wielki Krąg - gameplay i zwiastun | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series

Indiana Jones i Wielki Krąg zmierza na PC i Xbox Series X/S jeszcze w tym roku. Dostaliśmy już pierwszy zwiastun i gameplay z nowej gry MachineGames.

Twórcy nowożytnych odsłon Wolfensteina już dawno temu zapowiedzieli nową grę z najpopularniejszym archeologiem na świecie. Microsoft z kolei obiecywał, że tytuł zostanie pokazany na Developer_Direct, czyli wczorajszym wydarzeniu Microsoftu. Tak się też stało, a oto zwiastun i gameplay z gry Indiana Jones i Wielki Krąg!

Gameplay i zwiastun Indiana Jones i Wielki Krąg nie ucieszą wszystkich

Na minionym wydarzeniu nie zabrakło perełek w postaci choćby Hellblade 2. Swoje trzy grosze dorzucili również twórcy z MachineGames, obecnie starający się przywrócić grom z Indy’m ich należyty szacunek. Pierwszą eskapadą w te tereny będzie Indiana Jones i Wielki Krąg (co ciekawe, tytuł znaliśmy wcześniej). Mamy do czynienia, co może nieco zaskakujące, z FPS-em, który oferuje w konkretnych momentach widok TPP. Twócy obiecują sporo rozwiązywania zagadek, bujania po linach, strzelania z pejcza, skradania i w zasadzie wszystkiego, co znamy z filmów o dzielnym archeologu.

Fabularnie tytuł osadzono między Poszukiwaczami Zaginionej Arki a Ostatnią Krucjatą. Tym razem Indiana Jones wybierze się m.in. do Watykanu. Cała historia rozpoczyna się kradzieżą pozornie nic nieznaczącego artefaktu z muzeum, ale szybko staje się jasne, że sytuacja jest zupełnie, inna niż się wydaje. Indy rusza więc przez glob, aby poznać odpowiedzi na dręczące go pytania, znów ścierając się z nazistami i innymi wrogami pragnącymi dominacji nad światem.

Nasza gra polega na wcieleniu się w kultowego bohatera. Ponieważ robimy to głównie w pierwszej osobie, masz szansę naprawdę stać się Indy’m. Pierwsza osoba czyni cię częścią tego świata, pozwalając ci odkrywać i doświadczać rzeczy bardziej intymnie. Co zrobisz, gdy zostaniesz wrzucony w tę przygodę ze swoim sprytem i biczem?

– mówi dyrektor projektowy Jens Andersson

Indiana Jones i Wielki Krąg ma trafić na PC i Xbox Series X/S jeszcze w tym roku. Gra na premierę dostępna będzie w Xbox Game Pass.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie