Niebawem zwiastun GTA VI, premiera Red Dead Redemption Remake w tym roku – twierdzi leaker

GTA VI ze zwiastunem, a RDR Remake z rychłą premierą w 2023 (plotka)
Newsy PC PS5 Xbox Series

Insider o pseudonimie Budz twierdzi, że w listopadzie dostaniemy zwiastun GTA VI. To nie wszystko, bo w tym roku wyjść ma także Red Dead Redemption Remake.

Na samym początku chcę jednak wyjaśnić, żeby nie traktować przedstawionych tu informacji inaczej niż jako zwykłych plotek. Pochodzą od źródła, które co prawda chwali się rzekomo szczegółowym pokrywaniem informacji o nowych grach Rockstara, ale nie przedstawia żadnych dowodów. To także osoba, która nie ma koncie praktycznie żadnych wcześniejszych przecieków. Jeżeli podejdziecie do tego z przymrużeniem oka, najlepiej na tym wyjdziecie. Ja jedynie przekazuję te informacje, bo na Reddicie wywołały dość spore zainteresowanie – wygląda na to, że gracze są niezwykle spragnieni czegokolwiek na temat największych serii gier na świecie.

Data premiery to 17 listopada 2023 roku. To wstrząśnie światem gier, niespodzianka stulecia. Uwierz. Wiem, że to data premiery na 100%. Podawali fałszywe informacje wkurzonym deweloperom, aby wyeliminować przecieki we własnej firmie. Rozgrywka, która wyciekła w 2022 roku, pochodziła z początku 2020 roku.

– wyjaśnia na Twitterze Budz

Fragment z „fałszywymi informacjami” dla „wkurzonych deweloperów” brzmi może dziwnie, ale dość… wiarygodnie. Być może to szalone, ale jeżeli jakiekolwiek studio miałoby to robić, zdecydowanie uwierzyłbym, że chodzi o Rockstar Games. Z drugiej jednak strony to dość niepoważne i potencjalnie szkodliwe.

GTA VI ze zwiastunem w tym roku, a co z RDR?

Zremasterowana wersja Red Dead Redemption 1 ukaże się jeszcze w tym roku. Zostanie on oficjalnie zapowiedziana w sierpniu na PC, PS5 i Xbox Series. RDR 1 Remastered ukaże się w październiku lub listopadzie.

dodaje użytkownik

Co ciekawe, wieści o rychłej premierze (lub zapowiedzi) nowego RDR mają sens – ostatnio sporo ruszyło się w tej kwestii. Z drugiej jednak strony podobno nie chodzi o remaster, a o pełen remake, co znaczyłoby, że Budz się myli. Tak samo inny insider niedawno twierdził, że premiera GTA VI to kwestia bliżej 2025 roku, a zapowiedź w tym roku może wcale nie nastąpić. Nawet mimo tego, że domniemani aktorzy z gry dość mocno sugerują, że „coś się dzieje”.

Budz ponadto zaznacza, że „GTA VI pojawi się w przyszłym roku, a Rockstar zamierza opublikować zwiastun w listopadzie lub grudniu, prawdopodobnie podczas tegorocznej gali Game Awards”. Te informacje nie brzmią akurat zbyt sensownie – R* znane jest z lubowania się w nagłym wypuszczaniu swoich materiałów, bez udziału w różnych wydarzeniach czy konferencjach.

Czy warto ufać tym plotkom? Nie za bardzo, ale gdy przed zapowiedzią Red Dead Redemption 2 do sieci wyciekła mapa gry, nikt także w nią nie wierzył. Później okazało się, że przeciek był autentyczny, choć zdecydowanie niespodziewany.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie