Oficjalne dokumenty Take-Two wskazują na rychłą premierę remake’u Red Dead Redemption i nie tylko

Red Dead Redemption Remake z szybką premierą? Oficjalne dokumenty
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ostatnio tyle mówi się o remake’u Red Dead Redemption, że w nowych dokumentach Take-Two można doszukać się potencjalnej wzmianki o grze.

Co jednak ciekawe, nie tylko powrót Johna Marstona może chodzić. Dokumenty, jak zauważa na Reddicie technologiczny dziennikarz Videotechx, jak na razie Take-Two nie zapowiedziało żadnego odświeżenia swoich gier. Dlatego najlepiej przestudiować po kolei ostatnie wydarzenia, przez które można myśleć, że chodzi właśnie o RDR.

Najpierw pojawiła się nowa ocena kategorii wiekowej w Korei. Później niemal jednocześnie dostaliśmy wiele niepotwierdzonych przecieków i sugestii od różnych osób, które potencjalnie mogą faktycznie wiedzieć, iż tytuł powstaje. Teraz oliwy do ognia dodaje dokument Take-Two, który dostępny jest dla wszystkich w internecie.

Planujemy również wprowadzić na rynek 2 nowe wersje wcześniej wydanych tytułów oraz 3 tytuły niezależne, w tym planowaną na 23 maja przez Private Division premierę After Us od Piccolo Studio.

– czytamy w dokumencie

Red Dead Redemption Remake z premierą w ciągu kilku miesięcy?

Choć After Us z pewnością wygląda obiecująco, zajmijmy się lepiej słowami o “2 nowych wersjach wcześniej wydanych tytułów”. Dokument dotyczy okresu bieżącego roku fiskalnego, czyli do marca 2024 roku. Do tego czasu Take-Two chce więc wydać dwa “remastery albo porty” (choć w przypadku RDR ma być mowa o pełnoprawnym remake’u) znanych nam już gier. Ostatnio pojawiło się wiele sugestii o powrocie pierwszej części Red Dead Redemption. Istnieje więc spora szansa, że właśnie o ten tytuł chodzi.

Na razie nie wiemy, czym może być druga odświeżona gra. Niektórzy sugerują GTA IV, które kiedyś przewijało się w przeciekach. Osobiście wątpię, aby faktycznie chodziło o dwie pozycje od Rockstar Games. Take-Two ma w swoim portfolio mnóstwo znanych marek i tak naprawdę może chodzić o wszystko inne. Na razie lepiej wstrzymać się z entuzjazmem. Mimo to zapowiada się na to, że RDR Remake lub cokolwiek, o czym mowa, może trafić do nas bardzo szybko, bo w ciągu kolejnych paru miesięcy. Oznacza to zapowiedź do końca tego roku kalendarzowego. O ile, rzecz jasna, coś takiego w ogóle istnieje. Jeżeli Take-Two zapowie inne odświeżenia z nieodległą datą premiery, raczej nie ma sensu liczyć na to, że mowa o RDR.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie