Zapowiedź GTA VI w tym roku “jest niepewna”. Istnieje szansa na opóźnienie premiery

GTA VI nie dostanie zapowiedzi w tym roku - twierdzi wiarygodne źródło
Newsy PC PS5 Xbox Series

Gamingowy leaker twierdzi, że Rockstar Games niekoniecznie zapowie GTA VI w tym roku. Przywołuje przy tym dość sensowny argument.

Po części GTA VI już oficjalnie potwierdzono. Później obfite materiały z gry trafiły do sieci, dzięki czemu już chyba każdy jest przekonany na 100%, że tytuł powstaje. Rockstar Games znane jest z tego, że nie lubi się spieszyć. Wiele razy jednak pojawiały się informacje wprost od Take-Two wskazujące na pik przychodów firmy prognozowany na 2024/2025 rok. Nie zapominajmy o aktorze głosowym z gry, który ostatnio wzbudza sporo szumu wokół swojej osoby. Sugeruje to, że zapowiedź może wydarzyć się już niedługo.

Inaczej jednak twierdzi leaker znany jako Chris Marx. Insider nie jest zbyt popularną osobą w świecie gamingowych plotek i ploteczek, ale ma na koncie parę trafionych strzałów. Niedawno ujawnił przedwcześnie pokaz Dragon’s Dogma II, Fable i PayDay 3. Dlatego też z jednej strony można dać mu kredyt zaufania, ale polecam bardzo ostrożnie podejść do jego ostatnich słów. Tym bardziej że nie są poparte niezbitymi dowodami, a przypominają raczej gdybanie.

Rockstar Games zamierza zachować roczną przerwę między zapowiedzią a premierą GTA VI. W związku z tym prawdopodobieństwo zapowiedzi w tym roku jest niepewne, ponieważ istnieje możliwość opóźnienia skutkującego przesunięciem premiery gry na 2025 rok.

– informuje na Twitterze Chris Marx

GTA VI – to jak z tą premierą?

Opinia insidera ma sens i na Reddicie wzbudziła spore zainteresowanie. Rockstar faktycznie przez ostatnie wiele lat celuje w odstęp mniej więcej roku między zapowiedzią (czyli pokazem) a premierą. Z drugiej strony zdarza im się opóźniać premiery, przez co ten odstęp się wydłuża. Problem w tym, że nie rozumiem jednej rzeczy; raport finansowy Take-Two sugeruje, że GTA VI wyjdzie na przełomie 2024/2025. Jeżeli deweloperzy celują w ten pierwszy termin, raczej na pewno zapowiedź wydarzy się w tym roku. Ba, nawet w drugim przypadku tak może być.

Warto pamiętać, że “mistrzowie kodu” lubują się w ujawnianiu gier w okolicach października jednego roku, a po 12 miesiącach, również w okolicach października, wspomniana gra się ukazuje. Jeżeli tym razem będzie podobnie, to jednak istnieje szansa, że GTA VI zostanie zapowiedziane pod koniec 2023 roku. Oczywiście to tylko domysły – podobnie jak sugestia Marxa z brakiem pokazu w tym roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie