GTA V dostało kopniaka od Mortal Kombat X. Nowe dane sprzedaży gier

Premiera pecetowej wersji Grand Theft Auto V nie wystarczyła, by wygrać pojedynek o podium. Przynajmniej, jeśli chodzi o fizyczne wydania gier.

Firma Chart-Track opublikowała najnowsze dane sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii za poprzedni tydzień (wersje pudełkowe).


Bezkonkurencyjnym królem okazało się tym razem Mortal Kombat X. Brutalna bijatyka była najbardziej popularna wśród właścicieli PS4 (61 procent sprzedaży) oraz Xboksa One (38 procent sprzedaży). Właściciele blaszaków skupili się natomiast na GTA V, które w końcu zawitało w zeszłym tygodniu na komputerach osobistych. Choć zainteresowanie dziełem Rockstar wyraźnie skoczyło (o 94 procent), tytuł znalazł się na drugim miejscu podium. Pierwszą trójkę zamyka natomiast strącona z piedestału gra od Visceral Games, czyli Battlefield Hardline.

Firma Chart-Track zaznacza również, że nowa odsłona Mortal Kombat była najlepszym debiutem tej serii w Wielkiej Brytanii. To również druga największa premiera tego roku w tym kraju. Lepszą sprzedażą zaraz po wydaniu mogło się jedynie pochwalić wspomniane już Battlefield Hardline.

Sprzedaż pudełkowych wersji gier w Wielkiej Brytanii (12-18 kwietnia 2015): 

  1. Mortal Kombat X
  2. Grand Theft Auto V
  3. Battlefield Hardline
  4. FIFA 15
  5. Bloodborne
  6. Far Cry 4
  7. Call of Duty: Advanced Warfare
  8. Minecraft: Xbox Edition
  9. Minecraft: PlayStation Edition
  10. Dying Light

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

35 Shares
Share35
+1
Tweet