Rockstar banuje graczy GTA Online na zawsze. Wszystko przez ten błąd

GTA Online - gracze masowo wyłapują bany na zawsze | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Gracze wyłapują permabany w GTA Online. Rockstar nie ma litości dla tych, którzy korzystają z exploita w postaci “duplikacji konta” w popularnej grze online.

Gracze tracą konta i pieniądze. Jest to jednak zrozumiałe, skoro niektórzy korzystają z popularnego exploita, który jest absolutnie niezgodny z polityką Rockstara i ich gry.

GTA Online – kolejne masowe bany

Gracze Grand Theft Auto V, a konkretniej modułu Online mogą się cieszyć. Od niedawna do gry zawitał kolejny potężny zastrzyk nowości, w tym… pociągi. Z drugiej strony gra (chodzi bardziej o Rockstar Games Launcher, ale niech będzie) straciła wsparcie dla kolejnych systemów operacyjnych, o czym ich posiadacze muszą doskonale wiedzieć. Teraz jednak pojawił się problem jeszcze większy, bo dotyczy niebezpiecznej aktywności. To właśnie przez nią gracze masowo wyłapują bany.

Od pewnego czasu popularny jest nowy exploit, który pozwala na dublowanie konta innego użytkownika. To właśnie przez ten błąd na serwerach można spotkać postacie z rangą poziomu nawet 7984.

Gracze PS5 i Xbox Series X/S dostaną permanentne bany. Zawieszenia są spowodowane exploitem duplikacji kont, pozwalającym graczom na kopiowanie danych innego użytkownika 1:1. Z tego powodu pojawiło się wiele kont z rangą 7984.

– informuje na Twitterze Classique

Co ciekawe, wyłapanie permabana nie skutkuje anulowaniem subskrypcji GTA+. Jeśli kogoś konto zostanie zawieszone i zapomni on o anulowaniu abonamentu, ten nadal będzie się naliczał, nawet dla nieaktywnego konta.

Cała sytuacja jest o tyle ciekawa, że dotyczy użytkowników konsol – zjawisko cheatowania jest w tym wypadku mało powszechne. Dobrze jednak, że Rockstar robi z tym porządek. Spora część graczy wiele poświęciła, aby zdobyć wysoki poziom rangi, a niektórzy szukają po prostu drogi na skróty.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie