Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Google Stadia – szybkość łącza do 1080p i 4K ujawniona. Niższe wymagania niż GeForce Now

Od kilku dni piszemy o Google Stadia. Znamy już specyfikację techniczną platformy, wiemy, że pozwoli ona na rozgrywkę w jakości 4K/HDR/60fps, lecz wszystko jest oczywiście zależne od szybkości łącza internetowego. Dane zostały właśnie ujawnione.

Google Stadia zadebiutuje jeszcze w tym roku w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i części krajów europejskich. Choć na wstępnej liście nie ma Polski, to możemy śmiało założyć, że jeśli pomysł chwyci, platforma pojawi się w kolejnych państwach. Dlatego warto już teraz zapoznać się w sumie z najważniejszą informacją dotyczącą platformy. Co z tego, że 4K i inne bajery, skoro mamy za słaby internet? No właśnie, jakiego łącza będzie wymagała Stadia?

Google Stadia – szybkość łącza do satysfakcjonującej rozgrywki

Phil Harrison, szef zespołu odpowiedzialnego za rozwój Google Stadia, zdradził podczas rozmowy z redaktorem serwisu Kotaku, że rekomendowana prędkość łącza do rozgrywki w jakości 1080p przy 60 klatkach animacji na sekundę to 25 Mb/s. nawet na słabszym łączu będziemy mogli osiągnąć taka jakość, lecz Harrison zaznacza, że lepiej nieco zawyżyć wynik, by uniknąć niemiłych niespodzianek.

Kto będzie chciał pograć w rozdzielczości 4K, będzie musiał natomiast posiadać łącze o prędkości około 30 Mb/s. Tutaj niestety nie dowiedzieliśmy się, czy z takim internetem zobaczymy 30 klatek, czy też 60 ramek na sekundę.

Jakby nie było, wymagania co do łącza dla Google Stadia nie są straszne, a nawet niższe niż w przypadku GeForce Now. Według danych ze strony Nvidia, GeForce Now wymaga 20 Mb/s dla jakości 720p/60fps oraz 50 Mb/s dla jakości 1080p/60fps.

Jeśli chcecie zobaczyć demo techniczne Google Stadia, znajdziecie je w tej wiadomości, specyfikację techniczną publikowaliśmy z kolei w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%