Zamknięcie Google Stadia zaskoczeniem dla deweloperów. “Żadnej jasności co do tego, co się dzieje z naszymi grami

Co zawiera Google Stadia
Newsy

Zamknięcie Google Stadia mogło zaskoczyć wielu użytkowników tej chmury, ale również niektórzy deweloperzy bardzo niemiło się zaskoczyli.

W internecie pojawiły się dziesiątki wpisów deweloperów tworzących gry na Stadię, którzy rzekomo nie zostali wcześniej powiadomieni o planach na zamknięcie usługi. Co więcej, wielu z nich dowiedziało się o nim dopiero z artykułów pojawiających się w sieci po ogłoszeniu Google.

Tangle Tower miało zostać wydane na Stadii za 2 dni, a dopiero dzięki temu artykułowi dowiedziałem się o zamknięciu usługi.

– napisał Tom Vian ze studia SFB Games

Sprawa jest o tyle problematyczne, że nawet długo po ogłoszeniu zamknięcia Stadii firma Google nie skontaktowała się z wieloma deweloperami i wydawcami. Niektórzy twórcy nie wiedzą, czy otrzymają wynagrodzenie za swoją pracę.

O mój Boże. Mamy grę, która pojawi się na Stadii w listopadzie. Kto chce zgadywać, czy Google odmówi zapłacenia nam pieniędzy, które są nam za nią winni?

Godziny później, a ja nadal nie mam żadnego maila od Stadii, ani żadnej jasności co do tego, co się dzieje z naszymi grami, umowami, czymkolwiek. Naprawdę byłoby miło, gdyby do tej pory powiedzieli o tym partnerom, lub chociaż skontaktowali się z nami.

– wspomniał Mike Rose z No More Robots

Google Stadia będzie działać do połowy stycznia 2023 roku. Właściciele platformy poinformowali, że gracze otrzymają zwrot pieniędzy za wszystkie zakupy dokonane poprzez cyfrowy sklep Stadii oraz Google Store.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie