To koniec Google Stadia. Mam pocieszającą wiadomość dla klientów

Google Stadia
Newsy Stadia

To już pewne: Google Stadia przestanie istnieć. Usługa do gry w chmurze nie zdobyła oczekiwanego zainteresowania i zostanie zamkniętą.

Stadia zostanie zamknięta w połowie stycznia 2023 roku. Do tego czasu możecie dalej korzystać z usługi i grać w zakupione przez siebie tytuły.

Kilka lat temu uruchomiliśmy serwis z grami, Stadia. I choć podejście Stadii do strumieniowego przesyłania gier dla konsumentów zostało zbudowane na solidnych podstawach technologicznych, nie zyskało ono takiej popularności wśród użytkowników, jakiej oczekiwaliśmy, dlatego podjęliśmy trudną decyzję o rozpoczęciu likwidacji usługi streamowania gier Stadia.
Pozostajemy głęboko zaangażowani w gry i będziemy nadal inwestować w nowe narzędzia, technologie i platformy, które przyczyniają się do sukcesu deweloperów, partnerów branżowych, klientów korzystających z chmury i twórców.

– powiedział Phil Harrison, Vice President and General Manager

Google ma też dobre wieści dla graczy, którzy kupili sprzęt lub subskrypcję Stadia. Potwierdzono, że firma zwróci pieniądze za wszystkie zakupy dokonane przez Google Store oraz wewnętrzny sklep z grami Stadii. Więcej informacji na temat zwrotów pieniędzy znajdziecie w tym miejscu.

Warto dodać, że wielu deweloperów przygotowujących gry na Stadię miało dowiedzieć się o zamknięciu usługi… dzięki artykułom udostępnianym w mediach społecznościowych.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie