Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

2 komentarze

Stadia zamyka wewnętrzne studia. Google stawia na dystrybucję chmury

Google Stadia nieco zmienia sposób działania. Studia opracowujące gry na platformę zostały zamknięte, co wpłynęło na wielu deweloperów.

Gamingowa chmura od Google cieszy się umiarkowaną popularnością. Usługa konkuruje z xCloud i GeForce NOW i choć miała bardzo trudne początki, to z czasem zachęciła do siebie sporo graczy.

Wygląda jednak na to, że rynek zweryfikował dotychczasowe podejście Google do swojej chmury. Firma ogłosiła, że zmienia dotychczasowy sposób działania i zamyka swoje studia zlokalizowane w Montrealu i Los Angeles.

Serwis Kotaku donosi, że decyzja wpłynie na około 150 zatrudnionych deweloperów. Google zapewnia jednak, że poszuka im zatrudnienia w innych sektorach korporacji.

Co dalej? Cóż, Google planuje od teraz po prostu dostarczać technologię Stadii do deweloperów i dalej rozwijać platformę.

W 2021 roku zwiększamy nasze wysiłki, aby pomóc twórcom gier i wydawcom w korzystaniu z naszej technologii platformowej i dostarczaniu gier bezpośrednio do swoich graczy. Widzimy istotną okazję do współpracy z partnerami poszukującymi rozwiązania do gier opartego na zaawansowanej infrastrukturze technicznej i narzędziach Stadii. Uważamy, że jest to najlepsza droga do przekształcenia Stadii w długoterminowy, zrównoważony biznes, który pomoże rozwijać branżę.

Czytamy w ogłoszeniu Google

Jednym z natychmiastowo zauważalnych skutków decyzji firmy jest odejście Jade Raymond, która odpowiada chociażby za rozwój serii Assassin’s Creed w Ubisoft. Nie wiadomo, do którego studia lub firmy przeniesie się Raymond.

Podsumowanie oferty i informacji o Google Stadia znajdziecie w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się