Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Google Stadia wreszcie trafiła na iOS. Jak ją uruchomić?

Po kilku miesiącach oczekiwania, posiadacze urządzeń z systemem iOS mogą korzystać z Google Stadia. Sposób na jej uruchomienie jest dość prosty.

Konkurencja na rynku cloud gamingu jest naprawdę zacięta. Xbox xCloud konkuruje z GeForce NOW, a gdzieś w tle Google próbuje zachęcić graczy do swojego rozwiązania.

Stadia zbiera mieszane opinie, ale gigant z Mountain View wciąż pracuje nas swoją usługą do rozgrywki w chmurze. Póki co producent stawia na dostępność, platforma pojawiła się niedawno w Polsce, a teraz dodatkowo będą ją mogli przetestować posiadacze urządzeń Apple.

Google Stadia w końcu trafiła na smartfony i tablety z systemem iOS. Aby z niej skorzystać musimy tylko zalogować się na stronie Stadii przez przeglądarkę Safari. Wszystko powinno działać bez większych zastrzeżeń.

Warto pamiętać, że do uruchomienia usługi na iOS wymagana jest wersja oprogramowania 14.3.

Na ten moment takie prowizoryczne rozwiązanie będzie musiało wystarczyć. Apple ma dość restrykcyjne zasady w stosunku do platform do gry w chmurze i aktualnie prowodyrzy tego segmentu prowadzą w tej sprawie rozmowy z firmą z Cupertino.

Jeśli nie jesteście pewni czy Stadia to dla was dobra opcja, to koniecznie sprawdźcie nasz artykuł na temat tej platformy. Przybliżyliśmy w nim najważniejsze cechy usługi i porównaliśmy ceny gier z konkurencyjnymi rozwiązaniami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się