Google Doodle z nową grafiką specjalnie na Dzień Ojca

Google Doodle - nowa specjalna grafika z okazji Dnia Ojca
Newsy Technologie

23 czerwca przyniósł nam kolejne Google Doodle – tym razem z okazji Dnia Ojca. Właśnie dziś to święto przypada w Polsce.

Google tradycyjnie już przypomina o jednej z ważnych dat w kalendarzu. Niespełna miesiąc po Dniu Matki świętujemy z drugim z rodziców. Podobnie jak w zeszłym miesiącu również dziś otrzymaliśmy krótki GIF symbolizujący więź z ojcami. Życzenia złożyło już wielu polityków, artystów i dziennikarzy; wraz z redakcją Planety Gracza dołączamy się zatem do życzeń.

Dzień Ojca jest wprawdzie świętem międzynarodowym, lecz w różnych krajach obchodzi się go w inne dni. W Polsce od 1965 roku przypada ono właśnie na 23 czerwca; tę datę dzielimy zresztą z Nikaraguą. Najwięcej państw świętuje z ojcami w trzecią niedzielę czerwca, co w tym roku wypadło na 19 czerwca. Wówczas ojców uczczono m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Czechach, Japonii, Kanadzie, Grecji, Meksyku czy Bośni i Hercegowinie. Popularną datą jest również 19 marca; to dzień Świętego Józefa, zatem powiązanie nasuwa się samo. Tego dnia świętują ojcowie we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, a także w niektórych krajach Ameryki Południowej.

Grafiki, animacje, a czasem nawet minigry przedstawiane w Google Doodle to już pewna tradycja. W ten sposób korporacja pragnie uczcić nie tylko aktualne wydarzenia i święta, ale również twórców ważnych dla kultury danego kraju. Takiego upamiętnienia doczekali się już m.in. Krzysztof Komeda, Helena Modrzejewska czy Maria Konopnicka.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie