Google Doodle - Helena Modrzejewska

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

1 komentarz

Google Doodle świętuje 181 urodziny Heleny Modrzejewskiej

Pojawiło się zupełnie nowe Google Doodle. Najnowsza wersja ciekawostki od Google upamiętnia polską aktorkę, Helenę Modrzejewską.

Doodle posiada prześliczną, klimatyczną grafikę przedstawiającą Modrzejewską w latach młodości. Jeśli na nią klikniemy, zostaniemy przeniesieni na stronę z ciekawostkami i najważniejszymi informacjami na temat tej polskiej aktorki. Niestety, tym razem obędzie się bez specjalnych atrakcji. Niemniej jeśli jesteście zainteresowani historią polskich artystów, warto zapoznać się z postacią Modrzejewskiej.

Helena Modrzejewska jest uznawana za najwybitniejszą aktorkę teatralną w historii Polski. Sławę zdobyła nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Wiele lat życia spędziła w Stanach Zjednoczonych, choć regularnie wracała do swojej ojczyzny. Modrzejewska zmarła w 1909 roku. Jej grób znajduje się na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Niedawno Google świętowało w podobny sposób urodziny słynnego polskiego biologa, Rudolfa Weigla. Więcej informacji na temat tamtej ciekawostki znajdziecie w tym artykule. Podobnych akcji w przyszłości z pewnością odbędzie się wiele, wiele więcej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się