Google Doodle świętuje 181 urodziny Heleny Modrzejewskiej

Google Doodle - Helena Modrzejewska
Newsy

Pojawiło się zupełnie nowe Google Doodle. Najnowsza wersja ciekawostki od Google upamiętnia polską aktorkę, Helenę Modrzejewską.

Doodle posiada prześliczną, klimatyczną grafikę przedstawiającą Modrzejewską w latach młodości. Jeśli na nią klikniemy, zostaniemy przeniesieni na stronę z ciekawostkami i najważniejszymi informacjami na temat tej polskiej aktorki. Niestety, tym razem obędzie się bez specjalnych atrakcji. Niemniej jeśli jesteście zainteresowani historią polskich artystów, warto zapoznać się z postacią Modrzejewskiej.

Helena Modrzejewska jest uznawana za najwybitniejszą aktorkę teatralną w historii Polski. Sławę zdobyła nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Wiele lat życia spędziła w Stanach Zjednoczonych, choć regularnie wracała do swojej ojczyzny. Modrzejewska zmarła w 1909 roku. Jej grób znajduje się na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Niedawno Google świętowało w podobny sposób urodziny słynnego polskiego biologa, Rudolfa Weigla. Więcej informacji na temat tamtej ciekawostki znajdziecie w tym artykule. Podobnych akcji w przyszłości z pewnością odbędzie się wiele, wiele więcej.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie