Google Doodle przypomina dziś o Dniu Matki, czyli święcie wszystkich mam

Dzień Matki 2022 Google Doodle
Newsy

Nie zapomnijcie – dziś Dzień Matki 2022, czyli dzień, w którym wyrażamy wdzięczność dla naszych rodzicielek. Nowe Google Doodle przypomina o święcie.

Gdyby nie Google, umknęłoby nam tyle rzeczy… Doodle to regularnie zmieniające się logo wyszukiwarki, specjalnie dostosowane do konkretnej okazji. Czasami jest to grafika, często zdarza się również gif bądź nieco bardziej skomplikowana animacja. Parę razy dostaliśmy również nawet mini-gry! Tym razem jednak Google postawiło na krótkiego gifa.

Dziś 26 maja, czyli Dzień Matki. O święcie wszystkich mam przypomina nam właśnie Google za pomocą zupełnie nowej grafiki. Tym razem w logo serwisu wkomponowano gifa pokazującego to, jak ważne są dla nas mamy. W końcu towarzyszą nam one od samego początku naszego życia, przez kolejne lata wychowując nas, abyśmy finalnie byli przygotowani do samodzielności.

Samo święto jest kosmopolityczne, jednak jego obchody zależą już od konkretnego kraju. W Polsce wypada w maju, ale gdzieniegdzie obchodzone jest także jesienią, a nawet zimą. Uważa się, że początki tego dnia sięgają jeszcze czasów starożytnych Greków. Wtedy skupiano się oddawaniu hołdu bogini matce, której zawdzięczano urodzaj i płodność. Z czasem nadejścia chrześcijaństwa pogańska tradycja przeminęła. Odżyła, ale dopiero w Anglii na początku XVII wieku. Wtedy popularne były tzw. niedziele u matki, czyli spotkania rodzinne, w których trakcie skupiano się na dziękowaniu mamom za ciepło domowego ogniska.

Zapewne Doodle przypomniał niektórym z nas o tym święcie, lecz w telewizji czy radiu od paru tygodni reklamowane są specjalne zestawy prezentowe, łakocie czy inne potencjalne prezenty. I oczywiście wiele osób decyduje się na ich zakup, jednak równie dobrze można też dać coś od siebie. My również kierujemy najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie