Google Doodle celebruje początek ważnych mistrzostw sportowych

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 w ujęciu Google Doodle
Newsy

Nowe Google Doodle przypomina o tym, że Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 właśnie się rozpoczynają. Jest to zarazem 9. edycja wydarzenia.

Google Doodle raz na jakiś czas przypomina nam o dość niszowym (lub wręcz przeciwnie) święcie. Czasami też skupia się na przybliżeniu sylwetek ważnych osób w historii ludzkości. Innym razem skupia się na celebracji dopiero rozpoczynających się wydarzeń, takich jak Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023, które dziś mają swój początek.

Samo Doodle nie należy do tych najbardziej zaawansowanych, bo pokazuje jedynie krótkiego gifa z piłką nożną. Mamy więc dwa uśmiechnięte buty, które odbijają od siebie piłkę. Do tego specjalny stylizowany napis Google z piłeczką w środku jednej litery “o”. Dość klasyk, ale po kliknięciu napisu ukazują nam się najważniejsze informacje o Pucharze Świata Kobiet.

Pierwsze, co szczególnie rzuca się w oczy to tabela. Dzięki jej obecności po wyszukiwaniu eventu w Google możemy szybko i łatwo zapoznać się z drużynami, kolejnymi rozgrywkami i wynikami w tabeli. Na razie tego ostatniego nie ma, bo wydarzenie dopiero się rozpoczyna. W chwili pisania tego artykułu trwa pierwszy mecz – między Nową Zelandią a Norwegią. O godzinie 12 (20 lipca) odbędzie się druga potyczka – Australia kontra Irlandia.

Ostatnie mecze fazy grupowej odbędą się 3 sierpnia 2023 roku. Od ich wyników zależeć będzie to, kto wejdzie do finału. To jednak nie koniec atrakcji, bo do finału jeszcze długa droga – najpierw mecze w 1/8 finału, potem ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3. miejsce i wreszcie – zakończenie, czyli decydujący o nowych mistrzyniach świata finał.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie