Niezwykle urocze Google Doodle w sam raz na Walentynki 2023

Walentynki 2023 w Google Doodle. Niezwykle urocza animacja
Newsy Rozrywka

Dziś nowe Google Doodle w sam raz na Walentynki 2023! Google zadbało o niezwykle uroczą animację, ale trzeba przyznać, że można było zrobić więcej.

14 lutego to coroczna bardzo ważna data dla wszystkich zakochanych. Wtedy bowiem wypadają Walentynki. I przypomina nam o tym także i Google, dzięki bardzo urokliwej animacji. Wystarczy udać się na główną stronę wyszukiwarki, gdzie od razu znajdziemy zupełnie zmienione logo firmy. Tym razem na modłę zakochanych.

Nowe Google Doodle to tak naprawdę tylko prosta animacja, w której dwie krople wody łączą się ze sobą w kształt serca. Niestety, tym razem nie dostaliśmy żadnej mini-gry ani dłuższej animacji lub czegokolwiek interaktywnego. Po kliknięciu w Doodle zostaniemy automatycznie przeniesieni do wyników wyszukiwania związanych ze słowem „Walentynki”.

Przy okazji mogę tylko wspomnieć, że święto to pochodzi jeszcze ze średniowiecznej Europy, a przede wszystkim – południowej i zachodniej części. Do reszty krajów zwyczaj ten dotarł później. Sama nazwa wywodzi się od patrona zakochanych, czyli św. Walentego. W kościele katolickim tego samego dnia odbywa się jego wspomnienie liturgiczne. Niegdyś zwyczaj ten polegał na wysyłaniu swojemu obiektowi miłosnemu listów, co też być może niektórzy pamiętają. Dziś raczej owe „listy” przybrały raczej formę wiadomości na komunikatorach lub zwyczajnego przekazania sobie życzeń w cztery oczy.

W Polsce święto zyskało popularność w latach 90. XX wieku. Jako ciekawostkę należy dodać fakt, że największym zainteresowaniem cieszy się w… Chełmnie. To tam co roku odbywają się „Walentynki Chełmińskie”. Nie ma się zresztą co dziwić – w jednym z tamtejszych kościół znajduje się relikwia św. Walentego.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie