Nowe Google Doodle zostało stworzone dla fanów sztuki

Google Doodle - 12 listopad
Newsy

Najnowsze Google Doodle jest już dostępne. Ciekawostka z okazji 12 listopada pozwala świętować rocznicę urodzin Johannesa Vermeera.

Dzięki Doodle możemy wspólnie uczcić 389. rocznicę urodzin Vermeera. Logo obecne przy polu wyszukiwania zmieniło się nie do poznania i zawiera teraz trzy obrazy – oczywiście z uwzględnieniem liter niezbędnych do utworzenia nazwy wyszukiwarki.

Po kliknięciu w link zostaniemy odesłani na stronę z ciekawostkami i najważniejszymi informacjami o Vermeerze. Nie zabrakło historycznych faktów, a także anegdot dla fanów historii i sztuki. Niestety, tym razem Google Doodle nie zaoferuje interaktywnych ciekawostek.

Jan Vermeer urodził się w 1632 roku w Delfcie w Holandii. Zasłynął jako malarz i ma na swoim koncie takie dzieła jak chociażby Dziewczyna z perłą, Alegoria malarstwa czy Szklanka wina. Zmarł w 1675 roku. Do dziś do dorobku Vermeera przypisuje się 34 obrazy, a 3 kolejne dzieła także mogą się do niego zaliczać.

Ostatnio Doodle pozwoliło nam przyjrzeć się życiorysom paru innych osobistości. Za przykład może posłużyć chociażby Helena Modrzejewska, o której własnym Doodle pisaliśmy w tym artykule.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie