Google Doodle - 12 listopad

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nowe Google Doodle zostało stworzone dla fanów sztuki

Najnowsze Google Doodle jest już dostępne. Ciekawostka z okazji 12 listopada pozwala świętować rocznicę urodzin Johannesa Vermeera.

Dzięki Doodle możemy wspólnie uczcić 389. rocznicę urodzin Vermeera. Logo obecne przy polu wyszukiwania zmieniło się nie do poznania i zawiera teraz trzy obrazy – oczywiście z uwzględnieniem liter niezbędnych do utworzenia nazwy wyszukiwarki.

Po kliknięciu w link zostaniemy odesłani na stronę z ciekawostkami i najważniejszymi informacjami o Vermeerze. Nie zabrakło historycznych faktów, a także anegdot dla fanów historii i sztuki. Niestety, tym razem Google Doodle nie zaoferuje interaktywnych ciekawostek.

Jan Vermeer urodził się w 1632 roku w Delfcie w Holandii. Zasłynął jako malarz i ma na swoim koncie takie dzieła jak chociażby Dziewczyna z perłą, Alegoria malarstwa czy Szklanka wina. Zmarł w 1675 roku. Do dziś do dorobku Vermeera przypisuje się 34 obrazy, a 3 kolejne dzieła także mogą się do niego zaliczać.

Ostatnio Doodle pozwoliło nam przyjrzeć się życiorysom paru innych osobistości. Za przykład może posłużyć chociażby Helena Modrzejewska, o której własnym Doodle pisaliśmy w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%