Forza Horizon – pierwsza część serii kończy swój żywot. Microsoft wyznacza datę

Forza Horizon – pierwsza część serii kończy swój żywot. Microsoft wyznacza datę
Newsy X360

Trójka przed nami, z jedynką czas się w pewnym stopniu pożegnać.

Forza Horizon 3 pojawi się jutro (27 września) na komputerach PC z systemem Windows 10 oraz konsoli Xbox One. Microsoft zamierza skupić się na przyszłości, uśmiercając przeszłość, jaką jest pierwsza odsłona gry, wydana w 2012 roku jedynie na obecnego last-gena, czyli Xboksa 360.

Gigant z Redmond informuje, że 20 października tego roku nastąpi kres życia pierwszej części Forza Horizon. Oznacza to, że gra i towarzyszące jej DLC nie będą od wspomnianego dnia dostępne w cyfrowej sprzedaży. Jeśli posiadamy już wyścigi lub kupimy je przed wyznaczonym terminem, nadal będziemy mogli w nie grać. Kres życia oznacza jedynie brak możliwości kupna wersji cyfrowej.

Zdecydujecie się na zakup staruszka czy liczy się dla Was już tylko Forza Horizon 3? Poniżej przypominamy trailer jedynki.

Forza Horizon 3 – PC vs Xbox One. Na komputerach ładniej, ale o ile?

Jak można się spodziewać, pecetowy port będzie wyglądał lepiej od konsolowej wersji, lecz jakie konkretnie różnice zobaczymy?

Wszystko przedstawia porównanie grafiki, które zostało przygotowane przez ekipę CandylandForza Horizon 3 na PC to lepszy wygląd wody, więcej tekstur w tle, ładniejsze cienie na ulicy czy w odbiciach samochodów oraz większa odległość rysowania obiektów.

Zatem różnice są, lecz prawdę mówiąc podczas wyścigów i tak większość graczy ich nie dostrzeże. Konsolowa edycja Forza Horizon 3 wygląda bowiem naprawdę przepięknie. Wersja PC wyścigów zyskuje jednak znacznie pod względem płynności. Xbox One oferuje 30 klatek na sekundę, podczas gdy na blaszakach spokojnie możemy śmigać w 60 fps-ach.

Forza Horizon 3 na PC już do pobrania. Szykujcie sporo miejsca na HDD

Osoby, które kupiły Forza Horizon 3 na PC, nie muszą czekać do premiery tytułu, by pobrać wyścigi na dysk twardy komputera i być tym samym przygotowanym do natychmiastowego startu, kiedy tylko gra zostanie odblokowana. Przypominamy, że stanie się to w przyszłym tygodniu, 27 września a produkcja zadziała jedynie na systemach Windows 10.

Według użytkowników forum Reddit, pliki z Forza Horizon 3 ważą 49.04 GB, zatem wcześniejsze zassanie ich jest jak najbardziej wskazane.

Oprócz ściągnięcia samej gry, warto zadbać również o pobranie najnowszych sterowników do kart graficznych Nvidia lub AMD, które zostały wydane specjalnie z myślą o nadchodzących wyścigach.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie