Forspoken podobno opóźnione, Final Fantasy XVI ma być blisko

Forspoken w pierwszych recenzjach. Jest generycznie i średnio
Newsy PS5

Jedna z nowych plotek głosi, że Forspoken może zostać przełożone jeszcze raz. W zamian otrzymamy inny, choć również wyczekiwany tytuł.

Informację ujawnił Nick z podcastu XboxEra. Według jego źródeł październikowa data premiery Forspoken nie jest już aktualna. Square Enix może bowiem wykorzystać tę datę do zaprezentowania światu kolejnej odsłony swojej flagowej serii. Pogłoskę zdaje się potwierdzać optymizm twórców w kwestii postępów nad grą; o ile prace rzeczywiście są już na ukończeniu, nic nie stoi na przeszkodzie, by publikować tytuł pomimo nieuwzględnienia go we wcześniejszych oficjalnych planach.

Jak na razie nie ma oczywiście potwierdzenia tej wiadomości, sam Shpeshal_Nick uważa zresztą, że forma jej zaprezentowania brzmi dość dziwnie. Jego rozmówca wskazał jednak, iż wiadomość brzmi całkiem sensownie, jeśli weźmiemy pod uwagę popularność Final Fantasy. Z punktu widzenia Square Enix o wiele bardziej opłacalnym zabiegiem może okazać się wcześniejsze oddanie do użytku kontynuacji uznanej serii niż debiut całkowicie nowej marki. O ile Forspoken zapowiada się pięknie, trudno obecnie powiedzieć, jak przyjmą je gracze. Inwestycja w znaną już franczyzę wydaje się zatem nieco pewniejsza niż postawienie na coś nowego.

Czy plotka się sprawdzi? W najgorszym przypadku przekonamy się o tym w październiku, choć można chyba liczyć na nieco szybsze rozwiązanie sytuacji. Z całą pewnością będziemy o tym jednak informować na naszych łamach.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie