Wielki hit z PS5 dostanie demo przed premierą wersji PC

Final Fantasy XVI dostanie demo na PC | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Nadchodzące na PC Final Fantasy XVI ma otrzymać przedpremierowe demo. Dzięki niemu gracze komputerowi sprawdzą tytuł jeszcze przed debiutem.

Co gracze lubią najbardziej? No dobra, gry za darmo. I pewnie spore promocje. No ale dema też są dziś niezwykle pożądanymi atrakcjami, prawda?

Final Fantasy XVI dostanie demo na PC

Co ciekawe, do tej pory Final Fantasy XVI nie dostało ostatecznej daty premiery w związku z edycją na komputery osobiste. Także nie, nadal nie wiemy, kiedy gra wyjdzie, ale producent Naoki Yoshida ze Square Enix obiecał demo przed premierą. Dzięki temu gracze sprawdzą nie tylko samą rozgrywkę, ale i to, jak tytuł będzie działać na ich sprzętach.

Chcemy również wydać demo dla wersji PC. Ponownie, nie możemy mówić o zbyt wielu szczegółach, jeśli chodzi o to, kiedy się ukaże – myślę, że za jakiś czas będziemy w lepszym miejscu, aby to ogłosić. Ale jedno jest pewne: nie będzie to zbyt odległa przyszłość; nie będzie to rok, nie będą to dwa lata, prawdopodobnie będzie to krótszy okres, więc bądźcie czujni.

– powiedział Naoki Yoshida dla Game Informer

No to mało konkretne zapewnienie. Wiemy przynajmniej, że mowa o bieżącym roku, więc nie musicie w teorii uzbrajać się aż tak w cierpliwość. Gracze na PC od dawna oczekują debiutu Final Fantasy XVI, więc wszyscy mamy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej tylko może. Obecnie deweloperzy pracują nad optymalizacją gry i upewnieniem się, że będzie dobrze działała na wielu różnych konfiguracjach sprzętowych.

Na ten moment nie znamy także wymagań wersji PC. Najpewniej twórcy podzielą się nimi, gdy tylko będą pewni daty premiery i ostatecznej jakości portu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie