Final Fantasy XVI w 100 FPS na PC. Ależ to za… Zaskakuje!

Final Fantasy XVI
Newsy PC

Fani czekający na pecetowy port gry Final Fantasy XVI mają powody do radości. Na odpowiednim sprzęcie gra będzie w stanie wyświetlać zaskakująco dużą liczbę klatek. Słowo klucz to “odpowiedni sprzęt”, jednak wychodzi na to, że optymalizację twórcy gry potraktowali całkiem poważnie.

Final Fantasy XVI na PC zaskoczy wydajnością?

W ramach panelu na PAX East, twórcy Final Fantasy XVI zdradzili nieco szczegółów na temat pecetowego wydania gry. Te ma być w stanie zagwarantować niezwykłą płynność za sprawą wyświetlania nawet ponad 100 klatek na sekundę. Naoki Yoshida przyznał jednak, że będzie to wymagać odpowiedniej konfiguracji sprzętowej:

Jeśli chodzi o lepszą wydajność na komputerze PC niż na PS5, to jeśli masz komputer PC z najwyższej półki, prawdopodobnie uzyskasz lepszą wierność graficzną i lepszą wydajność. Ale jeśli masz komputer z niższej półki, nie będziesz w stanie konkurować z PS5.

Naoki Yoshida

Taki wynik robi wrażenie, choć nie będzie dostępny dla wszystkich graczy. Mimo to można mieć nadzieję, że gra będzie działać poprawnie nawet na nieco starszych maszynach.

W tej chwili nasi inżynierowie pracują nad optymalizacją i ustalają ograniczenia. Widzieliśmy, że w niektórych miejscach sprzęt zwiększał tę liczbę klatek na sekundę do ponad 100 (fps), ale znowu będzie to zależeć od posiadanego sprzętu. Obecnie przeprowadzamy wiele testów w tym zakresie. Ale im lepszy sprzęt masz, tym lepiej zobaczysz.

Naoki Yoshida

Na razie nie poznaliśmy dokładnej daty premiery gry Final Fantasy XVI na PC. Tytuł ukazał się do tej pory jedynie na PlayStation 5. Jeżeli interesują was inne gry z tej marki, to już niedługo Final Fantasy XIV otrzyma nowy dodatek o tytule Dawntrail.

Źródło: https://wccftech.com/final-fantasy-xvi-pc-runs-at-100fps-on-high-end-hardware-says-yoshida/

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie