Prace nad Final Fantasy XVI wreszcie na ukończeniu. Producent zapowiada tytuł

Final Fantasy XVI - protagonista
Newsy PS5

Prace nad Final Fantasy XVI trwają – i podobno mają się już ku końcowi. Kolejna odsłona popularnej serii od Square Enix może zawitać na PS5 już niedługo.

Choć twórcy gry już w październiku 2021 roku sugerowali, że tytuł jest na ukończeniu, do dziś nie było na ten temat oficjalnych informacji. Jedno jest pewne – jesteśmy bliżej niż dalej. Najnowsze wieści głoszą bowiem, że prace znalazły się już na ostatnim etapie. Ukończono już główny wątek – to właśnie był ten kamień milowy, o którym informowaliśmy jesienią – teraz natomiast Square Enix stara się dopiąć produkcję na ostatni guzik.

Producent Naoki Yoshida podkreślił, że tytuł skupia się na jednostce i indywidualnym przeżywaniu prezentowanej historii. Fabuła ma tu nabrać głębi, co ma przekonać do produkcji także tych, którzy swego czasu wyrośli z Final Fantasy. Jak zaznacza producent, właśnie taki efekt pragnie osiągnąć zespół pracujący nad grą.

Niestety 16. już część serii nie zagościła oficjalnie w planach Sony na 2022 rok. Mimo wszystko można chyba liczyć na niespodziankę – branża gamingowa już nie takie rzeczy widziała. Jeśli rzeczywiście prace nad Final Fantasy XVI postępują w takim tempie, tytuł powinien być ukończony w przeciągu kilku miesięcy; wówczas nie pozostanie już nic innego, jak tylko wydać nowy tytuł na PlayStation 5.

Choć trudno w to uwierzyć, przy tej serii rzeczywiście zdążyły dorosnąć już dwa pokolenia. Pierwszy tytuł wyszedł w Japonii w 1987 roku, a więc 35 lat temu. Przez lata seria zdobyła ogromne uznanie nie tylko w swojej ojczyźnie, ale także na całym świecie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie