Prace nad Final Fantasy XVI wreszcie na ukończeniu. Producent zapowiada tytuł

Final Fantasy XVI od Square Enix dostanie po raz pierwszy polską wersję językową
Newsy PS5

Prace nad Final Fantasy XVI trwają – i podobno mają się już ku końcowi. Kolejna odsłona popularnej serii od Square Enix może zawitać na PS5 już niedługo.

Choć twórcy gry już w październiku 2021 roku sugerowali, że tytuł jest na ukończeniu, do dziś nie było na ten temat oficjalnych informacji. Jedno jest pewne – jesteśmy bliżej niż dalej. Najnowsze wieści głoszą bowiem, że prace znalazły się już na ostatnim etapie. Ukończono już główny wątek – to właśnie był ten kamień milowy, o którym informowaliśmy jesienią – teraz natomiast Square Enix stara się dopiąć produkcję na ostatni guzik.

Producent Naoki Yoshida podkreślił, że tytuł skupia się na jednostce i indywidualnym przeżywaniu prezentowanej historii. Fabuła ma tu nabrać głębi, co ma przekonać do produkcji także tych, którzy swego czasu wyrośli z Final Fantasy. Jak zaznacza producent, właśnie taki efekt pragnie osiągnąć zespół pracujący nad grą.

Niestety 16. już część serii nie zagościła oficjalnie w planach Sony na 2022 rok. Mimo wszystko można chyba liczyć na niespodziankę – branża gamingowa już nie takie rzeczy widziała. Jeśli rzeczywiście prace nad Final Fantasy XVI postępują w takim tempie, tytuł powinien być ukończony w przeciągu kilku miesięcy; wówczas nie pozostanie już nic innego, jak tylko wydać nowy tytuł na PlayStation 5.

Choć trudno w to uwierzyć, przy tej serii rzeczywiście zdążyły dorosnąć już dwa pokolenia. Pierwszy tytuł wyszedł w Japonii w 1987 roku, a więc 35 lat temu. Przez lata seria zdobyła ogromne uznanie nie tylko w swojej ojczyźnie, ale także na całym świecie.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie