Far Cry 5 – po raz pierwszy w historii serii skorzystamy z takiej możliwości

Nowy zwiastun i szczegóły.

Kooperacja powraca w Far Cry 5. Po raz pierwszy w historii będziemy mogli dzielić z kolegą całą kampanię fabularną.

Kiedy już ukończysz samouczek i zechcesz zabrać się za dziesiątkowanie szeregów wroga w Hope County, pamiętaj, że w dowolnym momencie możesz poprosić o pomoc swojego znajomego. Znajomy do wynajęcia pojawi się jako spersonalizowana postać, która może walczyć u twojego boku przez całą przygodę, płynnie dołączając, gdy zajdzie taka potrzeba, a komunikację zapewni wam czat głosowy. Walcząc ramię w ramię, będziecie mogli dzielić się amunicją i apteczkami, a jeśli zechcecie wystawić waszą przyjaźń na próbę, możecie nawet włączyć bratobójczy ogień.

7 premier na nowy tydzień. Hardcorowy symulator, powrót Call of Duty i Battle Royale na Nintendo

Kiedy zaprosisz znajomego do swojej rozgrywki, nadal będziesz odkrywać świat we własnym tempie. Tylko gracz będący hostem może przyjmować zadania oraz werbować spluwy do wynajęcia i wydawać im rozkazy; tylko on zachowa swój postęp w świecie. Znajomy zachowa natomiast swój postęp gracza oraz wszelkie pieniądze, uzbrojenie, talenty i łupy (z wyjątkiem przedmiotów odblokowanych w ramach misji) zdobyte u twego boku. Gra będzie ponadto dbać o to, byście się nawzajem osłaniali, monitorując wasze pozycje i teleportując was, gdy zanadto się od siebie oddalicie. Co więcej, tryb współpracy jest dostępny wyłącznie dla osób z listy znajomych i nie posiada systemu losowego matchmakingu; możesz też zupełnie wyłączyć tę opcję, jeśli wolisz grać w pojedynkę.

Gra Far Cry 5 zadebiutuje 27 lutego 2018 roku w polskiej wersji językowej (napisy) na PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC.

Źródło: Ubisoft

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.