EA Sports FC 24 wprowadzi nowe zasady. Zwiastun sugeruje wielką rewolucję w grze

ea sports fc 24 zwiastun
Newsy

Wirtualna piłka nożna zmieniała się pod kątem oprawy i technologii. EA w nadchodzącym EA Sports FC 24 forsuje coś, na co fani nie są przygotowani.

Czy EA poradzi sobie bez wsparcia organizacji FIFA i jak będzie wyglądać nowa odsłona gry pod nową nazwą FC 24? Wiele rzeczy na pewno się zmieni i nie będzie to ta sama gra co dawniej. Choćby dlatego, że twórcy nie będą mogli korzystać już z licencji federacyjnej, i muszą na własną rękę pozyskać wszelkie prawa na wykorzystanie danych o ligach i piłkarzach. Wedle przecieku nie mają już zbyt dużo czasu na zawieranie nowych umów, ale zbliżająca się data premiery to najmniejszy z problemów, przed którym stoi zarówno producent jak i wydawca gry sportowej.

Nowa marka będzie konkurować z serią FIFA od innego dewelopera, więc można się zastanawiać, co wybiorą gracze. Która z gier będzie miała do zaproponowania najwięcej? EA Sports podobno będzie chciało wywołać wstrząs w obrębie rozgrywki. Dopiero teraz ma to być możliwe dzięki zakończeniu współpracy z FIFA, bowiem od samego początku blokowali niektóre pomysły. Jedną ze zmian prawdopodobnie jest umożliwienie rozgrywania meczów drużyn mieszanych, czyli składających się z piłkarzy i piłkarek. Tak przynajmniej sugeruje pierwszy oficjalny zwiastun EA Sports FC 24.

EA Sports FC 24 na pierwszym zwiastunie

W niniejszej zapowiedzi narrator odwołuje się do 30-letniej tradycji, początku i zakończenia serii FIFA. Informuje o przeszłości jakby była rozdziałem w piłce nożnej, po którym następuje nowe otwarcie, jeszcze ważniejsze. Między wierszami ukryto przesłanie, że teraz zbliżymy się do sportu, będzie bardziej autentyczny i zarazem bez granic. Tym przełamaniem granic mają być właśnie mecze z udziałem ikonicznych zawodników – podejrzewam, że chcą stworzyć nowe zasady obowiązujące w kontekście długości kariery sportowców, że w trybie single zaproponują możliwość transferowania legend do aktualnych zespołów. Jednak prawdziwą bombą mogą być wspomniane wyżej mecze bez podziału na płeć.

Część z informacji na pewno zostanie potwierdzona już 13 lipca, przy okazji zaprezentowania kolejnego trailera EA Sports FC 24.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie