Wyciekła data premiery EA Sports FC 24 i pierwszy obrazek z rozgrywki

EA Sports FC 24 - wyciekła data premiery i pierwszy screenshot z gry
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

W tym roku nie dostaniemy FIFA 24, ale EA Sports FC 24. W sieci pojawiły się wiarygodne informacje wskazujące na datę premiery gry. Zdecydowanie będzie to gorący okres.

FIFA 24 się nie wydarzy, bo Electronic Arts postanowiło zrezygnować z przedłużania licencji na szalenie popularną markę. Zamiast tego tworzą coś własnego, ale w praktyce i tak dostaniemy zapewne tytuł bliźniaczo podobny do cyklu FIFA. Nie byłoby w tym nic dziwnego, skoro to oni dysponują wszelkimi technologiami. Teraz EA musiało jeszcze zadbać o poszczególne kluby i istnieje szansa, że będzie to godny następca legendarnego cyklu.

EA Sports FC 24 – wyciekła data premiery i screen z gry

Samych szczegółów na temat rozgrywki jeszcze nie znamy, a do tego nie widzieliśmy gry w akcji. Zapewne w ciągu najbliższych tygodni wszystko się zmieni, skoro tytuł ma ukazać się już 29 września 2023 roku. Tak przynajmniej twierdzi wiarygodny i znany informator billbil-kun na Dealabs. Tytuł na premierę ma być dostępny w dwóch edycjach: Standard i Ultimate. Ta druga pozwoli na zabawę nawet 7 dni przed premierą! Z kolei subskrybenci EA Play mogą liczyć na 10-godzinny trial od 22 września.

W sieci pojawił się także pierwszy obrazek z rozgrywki, który akurat nie przedstawia nic konkretnego. Ot, boisko i wykop piłka, jak się wydaje, od bramkarza. Wygląda jak FIFA i zapewne tak też będzie się grało, choć śmiem się założyć, że jakieś nowości czekają choćby stylistykę gry. Już na poprzednich materiałach dało się dojrzeć, że jest jakby nieco bardziej “luzacko”.

EA Sports FC 24 zmierza do nas w gorącym okresie. We wrześniu premierę ma mieć Starfield, Lies of P, Baldur’s Gate 3 czy Life by You. Na szczęście nie będzie zbyt wielu nowości sportowych, a już szczególnie jeżeli chodzi o piłkę nożną. EA powinno więc być dość spokojne.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie