Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

DiRT 5 – premiera znowu przesunięta. Darmowy update do wersji PS5 i Xbox Series X

W Dirt 5 pościgamy się trochę później niż zakładali to twórcy. Codemaster potrzebuje czasu, aby dopracować swój najnowszy symulator wyścigów.

To już drugi raz, jak Codemaster przesuwa datę premiery Dirt 5. Wiemy już, że 16 października nie uruchomimy ich nowej gry na żadnej z platform. Choć silnik już się grzeje, to linie startu wszyscy przekroczymy dopiero 6 listopada. Osoby, które zdecydują się zakupić w przedsprzedaży wersję Amplified Edition, otrzymają dostęp do gry w ramach early access 3 dni wcześniej.

Data premiery DIRT 5 na Xbox One, PlayStation 4 i PC została przesunięta na 6 listopada 2020 r., A wczesny dostęp dla graczy Amplified Edition rozpocznie się 3 listopada – oficjalny komunikat wydawcy

Globalna premiera Dirt 5 nie odbędzie się od razu na nowej generacji konsol. Najpierw grę otrzymają posiadacze PS4, Xbox One i PC. Jeśli komuś uda się zaopatrzyć w PS5 (co graniczy z cudem) lub Xbox Series X, to wówczas będzie zmuszony zaczekać  do 2021 roku.

W przypadku gdy zamierzamy przesiąść się ze starszego modelu PlayStation lub Xbox na nowszy, to warto będzie kupić Dirt 5 już na premierę. Codemaster poinformował, że aktualizacja do wersji PS5 i Xbox Series będzie całkowicie bezpłatna.

Nie zapominaj: każdy, kto będzie posiadał DIRT 5 na konsolach obecnej generacji, nadal będzie uprawniony do bezpłatnego otrzymania zoptymalizowanej wersji na następną generację.

Mimo że symulator zaliczy obsuwę, to twórcy postarają się o utrzymanie naszego zainteresowania nowymi fragmentami z gry. Przed wielkim debiutem zobaczymy nowe samochody, lokacje, ostateczną listę pojazdów, tryb multiplayer w praktyce, czy też więcej detali dotyczących wersji next-gen.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się