Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Premiery gier: 2-8 listopada

W pierwszym tygodniu listopada nie zabraknie głośnych premier gier. Najwięcej do powiedzenia będą miały jednak gry reprezentujące gatunek wyścigów.

Co dokładnie będzie grane w listopadzie? Wśród premier tygodnia na prowadzenie wysuną się kontynuacje popularnych serii gier wyścigowych. O pierwsze miejsce powalczą EA i Codemasters. Pojawi się też coś dla fanów RTS-ów i przygodówek. Ale nie tylko prostą rozgrywką obdarują nas deweloperzy. Dla bardziej wymagających graczy przygotowano premierę strategii o politycznych instrumentach władzy.

Oto najciekawsze premiery tygodnia

SpellForce 3: Fallen God (3 listopada)

Platforma: PC – Steam

  • Gatunek gier RTS jeszcze nie przeminął póki SpellForce żyje. Twórcy przypomną o swojej serii gier poprzez wprowadzenie drugiego dodatku Fallen God. W samodzielnym rozszerzeniu otrzymamy do ogrania nową historię z upadającą rasą trolli. Będą mieli własne budynki do tworzenia, a także charakterystyczną mechanikę rozwoju. Wśród nowości dostrzeżemy konsekwencje decyzji wpływające na naszego bohatera, a także nowe opcje personalizacji.

The Last Show of Mr. Chardish (5 listopada)

Platforma: PC, XONE

  • Katowickie studio Punk Notion poczęstuje nas konkretną dawką artyzmu w kilku gatunkach gier (przygodowa, zręcznościowa, logiczna). Ich gra podzielona jest na segmenty historii przedstawione w ramach spektakli. Mają one indywidualny styl graficzny i przebieg rozgrywki – wcielając się w różne postaci raz będziemy rozwiązywać zagadki i eksplorować świat, by innym razem walczyć np. na szpady.

Realpolitiks II (5 listopada)

Platforma: PC – Steam

  • Ciągnie Was do wielkiej polityki? A może planujecie zostać prezydentem? Odpowiedzią na rządzę władzy będzie kontynuacja gry strategiczno-ekonomicznej Realpolitiks II. Kolejny raz będziemy mogli poprowadzić swoje państewko do globalnej dominacji. Pomoże nam w tym rozbudowany system zarządzania gospodarką i prowadzenia działań wojennych, nie tylko na arenie politycznej.

DIRT 5 (6 listopada)

Platforma: PC, PS4, XONE

  • Bez dwóch zdań, Dirt 5 to główna atrakcja tygodnia i to w niej fani wyścigów będą tankować emocje do pełna. W porównaniu do poprzednich części najnowsza odsłona nie skupi się na typowych rajdach na czas a bezpośredniej rywalizacji o najlepsze miejsce. W grze będziemy ujeżdżać przede wszystkich samochody klasy off-road na trasach szutrowych i na specjalnych torach wyzwań.

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered (6 listopada)

Platforma: PC, PS4, XONE

  • Zagrajmy w to jeszcze raz?! EA poszło trochę na łatwiznę w tym roku, oferując remaster gry z 2010 roku zamiast nowej części. Ale kto wie, może dzięki ładniejszej oprawie graficznej ucieczki przed policjantami będą bardziej widowiskowe niż wcześniej. Po uruchomieniu silnika mamy poczuć moc prędkości w towarzystwie wyższej rozdzielczości modelów aut, środowiska otoczenia, a także lepszego cieniowania i systemu globalnego oświetlenia.

To jak, widzicie coś dla siebie? Macie ponad miesiąc wolnego przed premierą Cyberpunk 2077, więc nie bójcie się dodać czegoś nowego do biblioteki gier.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się