Ograniczona liczba sztuk PS5 na premierę – ostrzega Sony

Ograniczona liczba sztuk PS5 na premierę – ostrzega Sony
Newsy Polecamy PS4 PS5

Wystartowały zapisy na przedsprzedaż PS5 na stronie Sony. Zainteresowanie konsolą z pewnością przerośnie dostępność liczby urządzeń w dniu premiery. 

Coraz większymi krokami nadchodzi premiera PS5. Nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej ceny i dokładnej daty premiery konsoli. Sony wciąż trzyma w sekrecie najważniejsze informacje. Jednak to nie o koszty zakupu urządzenia powinniśmy się obawiać, a jego dostępności. Otrzymaliśmy oficjalną wiadomość od producenta dotyczącą liczby sztuk PS5 na premierę. Nie wiemy, ile dokładnie urządzeń pojawi się na sklepowych półkach, ale ich liczba będzie dość mocno ograniczona.

Nieoficjalnie mówi się o nakładzie 5-6 mln sztuk. W obliczu tak wielkiego zainteresowania uwidacznia się stara jak świat strategia reklamy – Sony strasząc użytkowników małym nakładem PS5, przyspieszą sprzedaż urządzeń w dzień premiery. Po prostu każdy zagorzały fan będzie chciał otrzymać konsolę jak najszybciej, gdyż nie wiadomo, jak długo trzeba będzie czekać na zatowarowanie.

Już teraz można zacząć ustawiać się w kolejce po sprzęt. Na stronie producenta niespodziewanie wystartowała rejestracja do przedsprzedaży. Dużym zaskoczeniem jest również to, że zapisy na pre-order prowadzone są tylko dla użytkowników z aktywnym identyfikatorem PSN. Ma to pomóc właścicielom PS4 w zdobyciu nowej konsoli w momencie premiery.

 

Trzeba jednak podkreślić, że walka o wysokie miejsce na liście oczekujących zostanie rozegrana na nierównych zasadach. Kto logował się częściej do systemu Sony i dłużej przesiedział w grach, ten ma więcej szans, by otrzymać zaproszenie do złożenia zamówienia w przedsprzedaży. Wówczas PS5 zostanie wysłane do szczęśliwca bezpośrednio od producenta. Jeśli chcecie wziąć udział w wyścigu po nową konsolę Sony, to zapisać możecie się na tej stronie.

 

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie