Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Codemasters zostanie przejęty przez Take-Two? W grę wchodzi ogromna kwota

Czy takie popularne marki jak Dirt, Grid, F1 i Project Cars trafią do nowego właściciela? Take-Two jest bardzo zainteresowane podpisaniem umowy z Codemasters.

Sukces Dirt 5 został zauważony przez Take-Two Interactive. Wydawca takich gier jak GTA, Borderlands czy Bully przyznał, że wystosował nieoficjalną propozycję do Codemasters. Zakłada ona pełne przejęcie firmy wraz z jej flagowymi produktami.

Według Reuters umowa wykupu może opiewać nawet na niecały miliard dolarów. Zarządowi Codemasters musiała spodobać się wizja sprzedaży, bowiem chcą jednogłośnie zalecić akcjonariuszom Codemasters przyjęcie Możliwej Oferty. Aczkolwiek do finalizacji umowy jest jeszcze daleka droga. Wpierw zostaną przeprowadzone dokładne analizy finansowe, aby określić wartość licencji gier.

Take-Two wierzy, że połączenie Take-Two i Codemasters połączy dwa światowej klasy interaktywne portfolio rozrywkowe, doskonale uzupełniając się między wydawnictwem Take-Two 2K ​​a Codemasters w gatunku wyścigów – powiedział wydawca.

Ścisła współpraca między firmami miałaby być korzystna dla obu stron. Z jednej strony Codemasters uczyni użytek z nowej sieci dystrybucji oraz doświadczenia partnera w obszarze marketingu i rozwoju produktu. Natomiast Take-Two zyskałby najlepsze gry wyścigowe, które co roku sprzedają się w milionach sztuk.

Take-Two ma czas do 4 grudnia, aby z nieoficjalnych rozmów przejść do oficjalnej propozycji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się