Death Stranding 2 wielkim hitem PlayStation na ten rok? Kojima mówi o pracach nad nowymi grami

Death Stranding 2 wielkim hitem PS5 na ten rok? Kojima opowiada o grze
Newsy PS5

Hideo Kojima postanowił wyjaśnić, jak przebiegają prace nad OD i Death Stranding 2. Nowe wieści mogą budzić spore nadzieje dla fanów PlayStation.

Hideo Kojima to zajęty człowiek. Aktualnie pracuje nad co najmniej dwoma nowymi tytułami – jednym dla PlayStation, czyli Death Stranding 2, a drugim na Xboksa. W tym drugim przypadku mowa o niedawno ujawnionym projekcie OD, który ma zmienić gaming. Jak? Tego nie wiemy i jeszcze się nie dowiedzieliśmy. Kojima może nie jest zbyt wylewny w słowach, ale dał bardzo interesującą aktualizację dotyczącą postępu prac w studiu.

Death Stranding 2 i OD w aktualizacji

Zacznijmy jednak od Death Stranding 2 – projekt cały czas powstaje, choć na razie nie dostaliśmy zbyt wielu informacji o nim. Legendarny projektant wyjaśnia, że jeszcze trochę do zrobienia zostało.

Ten rok będzie kolejnym rokiem jednoczesnej produkcji DS2 i OD. W DS2 zostało jeszcze trochę ADR i zaczniemy nagrywać japoński dubbing. Chcę skoncentrować się na tworzeniu gier, więc chciałbym ograniczyć moje podróże służbowe, ale nie mogę nic nie robić, ponieważ muszę kręcić zdjęcia do OD, współpracować z Avengers, zrobić z DS film i pracować nad innymi projektami wideo.

– opisuje Kojima na Twitterze

Kojima sam więc przyznaje, że ma wiele do roboty, ale priorytet może mieć właśnie DS2. Grze “zostało jeszcze trochę ADR” i japoński dubbing, ale niezbyt rozjaśnia nam to, jak daleko przebiegają prace. Wygląda na to, że projekt może być bliżej, niż myślimy. Z drugiej strony jeden z twórców niedawno mógł “chlapnąć”, że potencjalną premierę opóźniono. Wcześniej mówiło się, że Death Stranding 2 to tegoroczny exclusive na PS5. Marvel’s Wolverine ma ukazać się w 2026 roku, a o innych projektach studiach PlayStation nie wiemy zbyt wiele. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że Kojima Productions wciąż celuje w końcówkę 2024 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie