Death Stranding 2 opóźnione? Niepokojąca sugestia jednego z deweloperów

Death Stranding 2
Newsy PS5

Death Stranding 2 może zaliczyć opóźnienie. Wiele plotek sugerowało, że gra pojawi się już niedługo, a na pewno w 2024 roku. Okazuje się jednak, że przyszłe 12 miesięcy mogą okazać się terminem nieosiągalnym. Wszystko przez aktualizację statusu jednego z twórców, który pracuje nad grą. Bezpodstawna plotka, czy smutny fakt?

Death Stranding 2 a premiera gry

Już od jakiegoś czasu trwają spekulacje na temat ewentualnej prezentacji gry Hideo Kojimy na The Game Awards 2024. Gala odbędzie się na początku grudnia, a w sieci nie brak przesłanek do tego, że coś jest na rzeczy. Weźmy na przykład ten wpis z Twittera:

Jeżeli oficjalny profil imprezy odnosi się do wyczekiwanej gry, to faktycznie coś może się wydarzyć. Nie to jednak jest teraz tematem, bo mowa przecież o premierze gry. Czy faktycznie Death Stranding 2 może być opóźnione? Pojawiła się plotka, która właśnie to sugeruje. Chodzi o aktualizację statusu jednego z deweloperów. Artysta pracujący nad grami, takimi jak Spider-Man 2, Hellblade 2 i Death Stranding 2 zaktualizował swój profil na ArtStation. W czym zatem problem?

To platforma, na której znaleźć można jego portfolio, a poszczególne projekty opatrzone zostały datą premiery. I właśnie tutaj pojawia się news — przy drugiej odsłonie gry od Kojimy widnieje data 2025. Nie wiadomo, czy informacja została podana celowo, przypadkiem lub błędnie. Praktyka jednak uczy nas, że takie znaki z reguły nie pojawiają się bezpodstawnie.

Oznaczałoby to, że wbrew niektórym przeciekom gra nie ukaże się w 2024 roku. Więcej na pewno (a przynajmniej niemal na pewno) dowiemy się na nadchodzącej gali. Coś nam podpowiada, że to wcale nie wydane już tytuły będą najważniejsze na imprezie. A wy jak myślicie?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie