Jakie exclusive’y Sony szykuje na 2024 rok? Dwie wielkie premiery i “inne rzeczy”

PS5 z dwiema wielkimi ekskluzywnymi hiciorami w 2024 roku?
Newsy PS5

Niejaki Shinobi602 w pewien sposób potwierdza, że w 2024 roku mogą ukazać się dwie bardzo duże pozycje ekskluzywne na PS5, ale… nie do studiów Sony.

PlayStation milczy. Nie, serio – znamy kilka tytułów, ale nic więcej o nich nie wiemy. Kolejne lata obecnej generacji konsol to jedna, wielka niewiadoma. Gracze nie wiedzą, na co mają czekać i czy w ogóle na coś warto czekać. Sytuacja jest o tyle poważna, że mamy końcówkę 2023 roku, a nawet nie wiemy, jakie potencjalne wielkie premiery szykuje PlayStation dla swoich graczy. Deweloper Shinobi602 cytowany na Twitterze uważa, że zna odpowiedź na te pytania.

Co na PS5 w 2024 roku?

Jego zdaniem PS5 ma dostać dwa potencjalne hity w 2024 roku – Death Stranding 2 i Rise of the Ronin. Brzmi to sensownie, bo podobno już w grudniu dostaniemy nowy pokaz kolejnej gry Hideo Kojimy. Z kolei o Rise of the Ronin powinno zrobić się głośno już wkrótce. Gra zapowiada się świetnie i zdecydowanie może przemówić do fanów Ghost of Tsushima.

Problem w tym, że obydwie te gry, choć ekskluzywne (zapewne czasowo), nie są nawet grami first-party PlayStation. Zewnętrzne firmy za nie odpowiadają, ale Sony przyzwyczaiło nas, że co najmniej raz w roku mają jakiegoś “bangera” tylko od siebie. Shinobi uważa, że w przygotowaniu jest “parę innych rzeczy”, ale nie wyjaśnia tych słów.

Być może jednak należy zwrócić się w kierunku poprzedniego artykułu? Wedle nieoficjalnych doniesień, Marvel’s Wolverine ma trafić na rynek w 2024 roku, choć wydaje się to bardzo szybką premierą. Nie wiemy, czy Insomniac nadal w nią celuje, czy raczej przesunie wkrótce wewnętrzny termin. Niemniej Sony niedługo powinno zapowiedzieć jakiś pokaz, który rozjaśni graczom sytuację.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie