Kojima zdradził nowe szczegóły o Death Stranding 2. Sieć Chiralna trafi poza Amerykę Północną

death stranding 2
Newsy PC PS5 Xbox Series

Początek lutego przyniósł nam wiele ciekawych wieści ze świata gamingu. Zapowiedziano m.in. kontynuację Death Stranding. Jednak dopiero teraz Hideo Kojima zechciał zdradzić nam nieco szczegółów dotyczących settingu „Dwójki”.

Od kilku dni wiemy, że Death Stranding 2 ponownie zabierze nas na szlak, lecz tym razem będzie on o wiele bardziej zróżnicowany. Trailer, który pojawił się wraz z zapowiedzią gry, a który zamieszczamy na końcu niniejszego newsa, pokazał kilka naprawdę ciekawych, odmiennych od siebie lokacji. Wraz z ogłoszeniem gry dowiedzieliśmy się też, że będzie ona jeszcze większa, bardziej złożona oraz jeszcze bardziej skomplkowana.

Death Stranding 2 – setting, umiejscowienie fabuły, historia

Dziś dowiedzieliśmy się z kolei, że Death Stranding 2: On the Beach będzie rozgrywać się na innym kontynencie niż poprzednia produkcja Kojimy. Ale choć nie wiemy, o jaki dokładnie kontynent chodzi, to otrzymaliśmy inny szczegół fabularny. Otóż w nadchodzącej grze Sam Porter rozszerzy zakres sieci Chiralnej jako członek prywatnej organizacji. Wynika to z faktu, że mieszkańcy nienazwanego jeszcze kontynentu, na którym rozgrywać się będzie kolejna gra, mogliby uznać każdą lokalną operację UCA za akt inwazji. Dlatego infrastrukturę będzie musiał stworzyć prywatny wykonawca. No dobrze, ale czy istnieją już jakiekolwiek poszlaki, mówiące o tym, gdzie dokładnie rozgrywać się będzie kolejne DS? Na ten moment w sieci najczęściej wspomina się o Meksyku. Czy tak będzie, przekonamy się jednak na pewno dopiero w 2025 roku, kiedy to Death Stranding 2 pojawi się na komputerach i konsolach.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie