Film Death Stranding w rękach specjalistów? Kojima potwierdza genialną wiadomość

Film Death Stranding w rękach A24. Specjaliści pracują nad adaptacją
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Najpierw był wyciek logo, a potem oficjalnie potwierdzenie. Film Death Stranding znalazł się w studiu A24, czyli u specjalistów od autorskiego kina.

Mało jest takich studiów jak A24. Zaczęli być może niewinnie, bo od głośnych i cenionych przez krytyków i fanów horrorów w stylu Hereditary, The Witch. W trakcie rozwoju wydali na świat również wiele filmowych dramatów, autorskich komedii, odważnych eksperymentów czy nawet cenionego zwycięzcę minionego wyścigu po Oscary , tj. Wszystko wszędzie naraz. I teraz zajmą się filmem na podstawie gry Hideo Kojimy. Lepszej wieści chyba nie mogło być.

Przypomnę od razu, że Hideo Kojima już jakiś czas temu potwierdził powstawanie ekranizacji swojego „symulatora kuriera bez awizo”. Wtedy jednak za produkcję miało być odpowiedzialne Hammerstone Studios, twórcy m.in. Barbarzyńców. Potem znany projektant tylko dolewał oliwy do ognia. Mówił, że czegoś takiego jeszcze nie było, będzie to coś zupełnie nowego i innego i tak dalej. Skoro w projekt zaangażowano również A24 to chyba możemy mu wierzyć, prawda?

Niestety, nie znamy szczegółów współpracy. Czy A24 zastąpiło Hammerstone? Czy może jednak to jeszcze większa współpraca? Przyznam, że trochę wygląda to tak, jakby Kojima dopiero teraz potwierdził istnienie filmu, choć wiemy o nim już od dawna.

A24, studio odpowiedzialne za nagrodzone Oscarem filmy, takie jak Wszystko Wszędzie Naraz, ogłosiło nawiązanie współpracy z Kojima Productions w celu adaptacji uznanej gry wideo Hideo Kojimy, Death Stranding, na pełnometrażowy film fabularny. Ogłoszenie pojawiło się przed 8. rocznicą Kojima Productions, 16 grudnia, wyznaczając nowy kamień milowy w adaptacjach gier wideo na filmy. Film obiecuje zagłębić się w tajemnice otaczające apokaliptyczne wydarzenie zwane „Death Stranding”, które zatarło granice między życiem a śmiercią i sprowadziło koszmarne stworzenia do świata na skraju upadku.

– czytamy w oficjalnym ogłoszeniu

Czyli na więcej informacji trzeba czekać. Ale możecie za to kupić koszulkę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie